Przyczyny popularności nitownicy

 

W obecnym czasie coraz rzadziej korzysta się z wkrętarki do mocowania różnego rodzaju elementów stalowych. Wszystko dlatego że tworzone w ten sposób połączenia sa mało trwałe, dodatkowo wymagają mocnego uszkodzenia danej powierzchni. Zamiast tego, coraz częściej wybieranym urządzeniem jest nitownica.

Zastosowania nitonakrętek stalowych

nitonakrętki staloweW obecnych czasach coraz rzadziej stosowanym urządzeniem podczas mocowania różnych elementów ze stali jest wkrętarka. Jak się bowiem okazuje, tworzone z użyciem tego urządzenia połączenia sa mało trwałe, wymagają one także bardzo mocnego uszkodzenia danej powierzchni. Zamiast tego sprzętu coraz częściej stosuje się więc nitownice do której prawidłowego działania potrzebne są nitonakrętki stalowe. Nitonakrętki to niewielkich rozmiarów elementy łączeniowe, zastępujące wkręty. Zapewniają one znacznie bardziej stabilne połączenia, przede wszystkim dlatego, że ich stosowanie nie wymaga tak znacznego uszkodzenia danego elementu, jak to ma miejsce w przypadku wkrętów. Aby zastosować takie nity, wystarczy wywiercić niewielkich rozmiarów otwór, w którym umieszczana jest dana nitonakrętka. Następnie jest ona mocowana z pomocą nitownicy w danym miejscu, tym samym tworząc bardzo trwałe i odporne połączenie. Właśnie dlatego, nitonakrętki można stosować w miejscach, które są narażone na przykład na opady deszczu, bez ryzyka, że ulegną one z biegiem czasu rdzewieniu. Właśnie dlatego, nity jak i nitownice z biegiem czasu cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko biorąc pod uwagę zastosowania profesjonalne.

Jeszcze do niedawna głównym urządzeniem używanym podczas remontów była wkrętarka. Obecnie jednak, zamiast niej coraz częściej sięga się po nitownicę. Zapewnia ona zdecydowanie bardziej trwałe efekty, gdyż użycie tego sprzętu nie wymaga trwałego uszkadzania łączonych powierzchni.