Przewóz osób do Niemiec na mecz – potrzebne informacje

Ponieważ dziś łatwiej niż kiedyś podróżować za granicę, kibicie piłki nożnej chętnie wyjeżdżają za granicę na mecze. Częstym wyborem są Niemcy, bo to niedaleko i odbywa się tam wiele interesujących rozgrywek piłkarskich. Stadiony zaś są nowoczesne i pozwalają na doświadczanie pełni piłkarskich emocji.

Jaki przewóz osób wybrać do Niemiec?

wynajęty autobus do przewozu osóbJeśli planuje się jechać na mecz większą grupą osób, to można pomyśleć o zorganizowaniu specjalnego pojazdu. Kiedy natomiast jedzie jedynie kilkoro przyjaciół, to najkorzystniej będzie albo wykupić miejsce w busie, albo jechać własnym samochodem. Busy Gdynia Niemcy to dość wygodna forma podróży. Omówmy najpierw opcje dla mniejszej grupy. Jedna z nich, to indywidualny transport. Pozwala on na podróżowanie według własnych upodobań. Można zatrzymywać się po drodze, kiedy tylko się chce. Nikt nie przeszkadza w trakcie przejazdu i nie irytuje (chyba, że ktoś taki znajduje się w samym towarzystwie). Poza tym można dojechać szybciej i wygodniej. Minusem jest natomiast to, że ktoś musi cały czas kierować pojazdem. Jeżeli jednak kilka osób ma prawo jazdy, to można się wygodnie przesiadać. Dodatkowym rozwiązaniem jest także wypożyczenie samochodu. Lufthansa z Bydgoszczy pozwala na przykład na takie działanie. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że auto nie dojedzie na miejsce. Wielokrotnie można podróżować w bardziej komfortowych warunkach niż, gdyby wybrało się własny środek transportu. Wybierając natomiast busy do Niemiec, często czyni się wyjazd bardziej korzystnym cenowo. Do sąsiedniego kraju nie będzie się jechało bardzo długo, a siedzenia w tych dużych autach często są wygodne. Można także liczyć na klimatyzację, a czasami również na ciekawy film puszczony przez kierowcę. Nie trzeba nikogo angażować w prowadzenie pojazdu, a więc można po prostu spokojnie dojechać na miejsce. Na rynku jest wielu przewoźników, w samej Bydgoszczy co najmniej kilku wartych polecenia. Z pewnością więc któryś sprosta oczekiwaniom cenowym i tym odnośnie do obsługi.

Busy do Niemiec dla większej grupy

bus z wypożyczalniJeżeli za granicę wybiera się natomiast większa grupa, to dobrze będzie jeśli znajdzie się bystry organizator i wynajmie dogodny autokar. Będzie to najwygodniejszy sposób przetransportowania kilkudziesięciu czy kilkunastu osób. Autobus będzie miał swojego kierowcę, którego być może będzie trzeba załatwić osobno, zależnie od firmy oferującej wynajem pojazdów. Dlatego właśnie przyda się człowiek, który odpowiednio wcześniej podejdzie do organizacji takiego wyjazdu i dopnie wszystkie sprawy z tym związane. Jadąc kibicowską grupą do Niemiec, można już po drodze wczuć się w piłkarski nastrój. Nikomu też nie będą przeszkadzać żywe dyskusje na temat minionych i obecnego sezonu. Wyjazd też zyska dzięki temu niepowtarzalny charakter. Plusem jest na pewno to, że o godzinie odjazdu i wyjazdu zdecyduje członek grupy, a nie przewoźnik z zewnątrz.

Trybuny sportowe, czyli które miejsca wybrać

siedziska stadionoweNa koniec warto jeszcze dodać kilka szczegółów na temat ulokowania się na trybunach sportowych. Właściwie nie można mówić o tym, że któreś krzesełka stadionowe są lepsze niż inne. Jedni wolą siedzieć bliżej rogu boiska, bo wtedy mogą mieć ogląd na sytuacje, które tam się odbywają. Poza tym dobrze widać stąd właściwie całe pole gry. Dobrym miejscem jest jednak również środek trybun, bo też można stąd wygodnie obserwować cały mecz. Dzięki usadowieniu niejako w centrum można podziwiać komfortowo zarówno to, co dzieje się po lewej, jak i po prawej stronie. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na to:

  • jaki jest to sektor (jeśli jedzie się z rodziną, warto wybrać ten dla niej przeznaczony)
  • czy wybrane miejsca będą pozwalały wygodnie obserwować akcje osobom gorzej widzącym
  • czy siedzenie nie jest usytuowane w jakiejś pechowej lokalizacji

Czasami może się zdarzyć, że wybraną miejscówkę coś częściowo zasłania. Wówczas można mieć problem z oglądaniem. Poza tym osoby gorzej widzące nie powinny wybierać miejsc zbyt oddalonych od boiska. Usytuowanie poszczególnych krzesełek da się ocenić, obserwując rozmieszczenie na planie.


Źródła informacji związanych z tematem:

  • Siedziskasportowe.pl – witryna internetowa firmy produkującej siedziska stadionowe
  • Crosstravel.pl – strona internetowa wypożyczalni busów w Bydgoszczy
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu

Podsumowanie tematu

Warto od czasu do czasu zorganizować wyjazd i ciekawie spędzić czas na podziwianiu sportowych zmagań ulubionej drużyny. Obecne możliwości przewozu osób to umożliwiają. Za organizację takiego wyjazdu musi się tylko zabrać osoba kompetentna, aby zadbała o wszystkie szczegóły.