Przepłyń Czarną Hańczę

Spływy Czarną Hańczą to popularny sposób spędzania urlopu, nie tylko przez zapalonych kajakarzy. Także nowicjusze czy mało doświadczone osoby decydują się właśnie na trasy na Suwalszczyźnie. Nie ma się co dziwić, w końcu urokliwa okolica, dobra infrastruktura, ciekawe zabytki zachęcają do przyjazdu. A dodatkowo nie ma co narzekać na bazę noclegową.

Jest gdzie nocować nad Czarną Hańczą

noclegi przy Czarnej HańczySpływ kajakowy po Czarnej Hańczy to w zasadzie propozycja dla każdego. Możecie popływać nie tylko po rzece, ale także po Kanale Augustowskim czy okolicznych jeziorach. Będzie okazja obcowania z piękną przyrodą i możliwość zwiedzenia ciekawych okolicznych zabytków. Poza tym także wspomniane noclegi przy Czarnej Hańczy gwarantują udany pobyt. Dość sporo znajdziecie na miejscu na przykład gospodarstw agroturystycznych. Do dyspozycji możecie więc mieć domki z sypialniami, łazienką, salonem i kuchnią. To może być doskonała baza wypadowa między innymi nad rzekę, jeśli na przykład interesują was jednodniowe spływy. Zresztą, w wielu przypadkach to gospodarze tego typu obiektów organizują spływy, przy okazji wypożyczając kajaki. Warto skorzystać z takiej oferty. Poza tym miejsce noclegowe z ogrodem to możliwość zorganizowania ogniska albo grilla, a podziwianie wschodów lub zachodów słońca w tak pięknych okolicznościach przyrody na pewno będzie niesamowitym przeżyciem. W chwilach wolnych od kajaków możecie też wybrać się na ryby, spacery albo na wyprawy rowerowe.

Jeśli podczas wakacji zależy wam na otoczeniu przyrody – lasów, rzek, ale także zwierząt, to okolice Czarnej Hańczy mogą być znakomitym pomysłem. Jeśli do tego lubicie aktywność fizyczną, na przykład kajaki czy rowery, to tym bardziej warto wybrać właśnie ten kierunek. Możliwość nocowania w ciekawych miejscach także powinna być kuszącym argumentem.