Prowadzenie studia graficznego

Grafika wektorowa lub rastrowa jest często dużo tańsza od grafiki trójwymiarowej. Wynika to z wielu czynników. Stworzeni e dobrego modelu graficznego zajmuje dużo więcej czasu oraz wymaga umiejętności oraz artystycznego spojrzenia. Dodatkowo sprzęt do konwersji takiej grafiki musi być dużo lepszy. Właśnie dlatego opłaca się założyć studio graficzne tego typu. Na rynku jest mała konkurencja.

Grafika trójwymiarowa na sprzedaż

studio grafiki 3dWiele firm zleca wykonanie grafiki trójwymiarowej dotyczącej chociażby produktów lub budynków, które znajdują się w ofercie. Każde studio grafiki 3D oczekuje na takich klientów. Prowadząc taką działalność należy przygotować się na zakup dobrego sprzętu komputerowego. Samo przygotowanie modelu często zajmuje krócej niż konwersja i renderowanie się danego obrazu. Kupno dobrego oprogramowania graficznego to świetny pomysł, ponieważ płynnie działający program graficzny znacznie skraca czas przetwarzania obrazów. Graficy najczęściej otrzymują zlecenia od deweloperów, którzy dysponują dużymi nakładami na reklamę. Poza tym graficy mogą zarabiać również na stockach, wystawiając swoje obrazy na sprzedaż. Dobre studia graficzne mają nawet po kilka tysięcy prac, które mają średnią sprzedaż roczną w wysokości dwudziestu dolarów. Jest to po pewnym czasie niemalże zysk pasywny. Dana grafika może sprzedawać się przez wiele lat i nadal generować zyski.

Ile kosztuje przeciętny model grafiki 3D? Zależy w jakim stopniu jest skomplikowany. Prosty model jednego przedmiotu to koszt w graniach stu złotych. Wizualizacja budynku może kosztować około dwóch tysięcy złotych. Wszystko jest uzależnione od jakości oraz szczegółowości. Klienci zazwyczaj dysponują dużymi środkami, dlatego to naprawdę nie jest żaden problem znaleźć chętnego na taki projekt.