Prowadzenie biura rachunkowego dla spółek

 

Każda firma, która prowadzi działalność gospodarczą musi prowadzić też księgowość swojej firmy. Jedni zatrudniają w tym celu pracowników, to znaczy księgową, kadrową itp. Lub sami się zajmują swoją księgowością. Ale są i firmy, które przekazują prowadzenie swojej księgowości lub kadr i płac zewnętrznym firmą. Można tutaj w szczególności wytypować biura rachunkowe.

Różne biura rachunkowe w Warszawie

biuro rachunkowe dla spółek warszawaMoże warto zacząć od tego czym jest biuro rachunkowe. Jest to firma, która zazwyczaj prowadzona jest przez osobę fizyczną. Zatrudnia ona pracowników, którzy są albo księgowymi albo specjalistami od płac i kadr. Zajmują się oni przede wszystkim księgowaniem dokumentacji księgowej firm, które korzystają z ich usług. Istnieją różne biura rachunkowe, które mogą specjalizować się w różnych dziedzinach. My mamy biuro rachunkowe dla spółek warszawa. Nie zajmujemy się osobami fizycznymi. Są też biura rachunkowe, które zajmują się doradztwem podatkowym itp. Jak jest korzyść korzystania z usług takiego biura? Przede wszystkim chodzi o cenę. Jeśli by firma zatrudniła pracownika to musi mu zapewnić przynajmniej wynagrodzenie na poziomie minimalnej krajowej lub nawet więcej. Do tego dochodzą jeszcze koszty pracodawcy w postaci składek zus. A jak firma przekaże prowadzenie księgowości do biura rachunkowego to tam może za usługę zapłacić znacznie mniej nawet o połowę. Zależy jak biuro wyznacza stawki za prowadzenie księgowości. Nieraz cena ustalana jest od ilości dokumentów jaka jest do zaksięgowania itp. Drugim powodem może być fakt, że w biurach rachunkowych pracują dobrze wykwalifikowani księgowi, którzy mają niekiedy wieloletnie doświadczenie w tej pracy.

Wiele firm na rynku krajowym przekazuje prowadzenie księgowości do biur rachunkowych. Jest to bardzo opłacalne ze względu na niski koszt usługi w porównaniu do zatrudnienia dodatkowego pracownika do księgowości. Firmy będą miały pewność, że ich księgowość jest prowadzona bardzo dobrze. Zawsze firmy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne takich biur.