Promienie podczerwieni przyspieszające procesy metaboliczne

Każdy powinien od czasu do czasu korzystać z saun. Są one dostępne w centrach sportowych, na basenach, przy siłowniach i w wielu innych miejscach. Oczywiście pobyt w takiej saunie kosztuje. Jeśli ktoś uwielbia korzystanie z sauny, to może zdecydować się na zbudowanie takiej sauny we własnym domu.

Spalanie tkanki tłuszczowej w saunie na podczerwień

kabiny infraredWcale nie jest to drogie rozwiązanie, a montaż sauny zajmuje niewiele czasu. Dobrym wyborem będzie z pewnością skorzystanie z sauny na podczerwień. Jest to sauna, która wymaga tylko zamontowania odpowiedniej kabiny. Może to być kabina jednoosobowa lub kilkuosobowa. W saunie na podczerwień znajdują się panele podczerwieni, które emitują promieniowanie podczerwone. Wystarczy podłączyć panele do prądu elektrycznego. Zasilanie jest dokładnie takie samo jak w przypadku innych urządzeń domowych. Takie kabiny infrared cieszą się coraz większą popularnością na polskim rynku. Jako że w saunie na podczerwień temperatura nie jest bardzo wysoka, to cały seans relaksacyjny może trwać znacznie dłużej. W przypadku saun suchych czy parowych zaleca się przebywanie w nich nie dłużej niż kilka – kilkanaście minut. Zalet korzystania z kabin na podczerwień jest bardzo dużo. Okazuje się, że jest to dobre rozwiązanie dla osób, które odchudzają się. Promieniowanie podczerwone sprawiają, że przyspieszają procesy metaboliczne – zwłaszcza te dotyczące tkanki tłuszczowej. Regularne seanse poprawiają cały metabolizm organizmu.

Pierwsza sauna na podczerwień została stworzona już 40 lat temu. Kiedy promienie podczerwieni wnikną do ludzkiego ciała, następuje jego intensywne pocenie się. W ciągu pół godziny pobytu w saunie na podczerwień człowiek jest w stanie spalić nawet 900 kalorii. Dochodzi do oczyszczenia skóry z różnych toksyn. Promieniowanie podczerwone to także dobry sposób na walkę z cellulitem.