Projektowanie wnetrz, retro – koronkowe dodatki stylistyczne

Nie od dziś wiadomo, że odpowiedni wystrój wnętrz sprawia, że mieszkańcy domu czują się w nim dobrze, „u siebie”. Z tego powodu większość z nas stara się nadać swojemu mieszkaniu indywidualnego wyglądu i cech, które będą go wyróżniać z pośród innych a jednocześnie oddadzą nasz charakter i upodobania.

 

Możliwości wystroju

W dzisiejszych czasach możliwości są nieograniczone. Mamy dostęp do wielu elementów wystroju, mebli i dodatków, z których możemy komponować dowolne aranżacje odpowiadające naszym oczekiwaniom.
Aranżacja wnętrz wbrew pozorom nie jest procesem łatwym. Aby wszystkie elementy wystroju i wyposażenia współgrały ze sobą tworząc spójną, efektowną i charakterystyczną całość trzeba włożyć niemało wysiłku. Dlatego też warto projektowanie wnętrz zlecić specjalistom znającym swój fach. Doświadczony dekorator lub projektant wnętrz potrafi połączyć sugestie i oczekiwania klienta z wymogami jakie narzuca metraż lub oświetlenie mieszkania. Dzięki temu wystrój będzie nie tylko efektowny ale również pasujący do danych pomieszczeń.

 

Stylistyka retro

Jednym z bardzo często wykorzystywanych pomysłów jest urządzanie pokojów lub całych mieszkań w stylistyce retro. Nie da się ukryć, że aranżacja wnętrz nawiązująca do minionych czasów jest jedną z chętniej wykorzystywanych. Nie ma w tym nic dziwnego. Wystrój w stylu retro jest niezwykle efektowny. Co więcej w przeciwieństwie do nowoczesnych i minimalistycznych mebli oraz dodatków dodaje wnętrzu ciepła i przytulności. Dlatego też idealnie sprawdza się w mieszkaniach osób ceniących sobie klimatyczny nastrój oraz ciepło.

 

Stare meble

Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele mebli stylizowanych na stare, które sprawią, że nasz dom wyglądać będzie jak zatrzymany w czasie.

 

Haft

Co więcej istnieje wiele dodatków, które również wpasowują się w ten klimat.
Jednakże prawdziwym hitem, którego zastosowanie warto rozpatrzyć we własnym mieszkaniu jest haft komputerowy. Ta doskonała i nowoczesna metoda haftu, która charakteryzuje się niebywałą trwałością oraz dokładnością, coraz częściej poza standardowym zastosowaniem, jakim jest haft emblematów i oznaczeń na odzieży, wykorzystywana jest również do zdobienia mieszkań.
Zanim jednak rozpatrzymy możliwości jakie daje aranżacja wnętrz z zastosowaniem haftu komputerowego powiedzmy sobie więcej na jego temat.

Metoda ta jest nie tylko o wiele trwalsza od powszechnie wykonywanego sitodruku, ale również dokładniejsza niż haft tradycyjny. Jest od odporny na ścieranie oraz blakniecie kolorów, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości przez długi czas. Haft komputerowy dotychczas często wykorzystywany był na

  • uniformach,
  • fartuchach,
  • pościelach,
  • ręcznikach hotelowych

oraz wielu innych produktach będąc często sygnatura firmy.

To coraz częściej się zmienia.

Coraz więcej osób spostrzega, że haft komputerowy wykorzystać może również osoba projektująca wnętrza. Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem tej metody daje nieograniczone możliwości indywidualizacji własnego mieszkania. Haft ten doskonale sprawdza się jako ozdoba rożnego rodzaju tekstyliów domowych. Dzięki niemu nasze kuchenne ręczniki, obrusy, zasłony czy pościele mogą nabrać niepowtarzalnego wyglądu, który doskonale uzupełni efekt, który uzyskaliśmy umeblowaniem lub dodatkami.

Haft komputerowy to doskonały sposób na to by w naszym mieszkaniu znalazły się koronkowe dodatki stylistyczne, które sprawią, że nasze mieszkanie w stylu retro stanie się o wiele bardziej urokliwe i interesujące
Pomysłów na wykorzystanie haftu komputerowego w naszych mieszkaniach jest bardzo wiele. Tylko od nas zależy na jaki rodzaj ozdób się zdecydujemy.

 


 

Źródła artykułu:

  • Mobiliani – firma z Bydgoszczy oferująca aranżację wnętrz oraz meble kuchenne
  • Cztery kąty – porady architektów
  • Haft24 – firma oferująca haft komputerowy oraz nadruk na odzieży reklamowej

 


 

Warto jednak wziąć pod uwagę tą nowatorską metodę dekoracji, która daje nam możliwości ograniczone tylko naszą wyobraźnią i pomysłowością. Jeśli marzysz o mieszkaniu urządzonym w stylu retro dekoracje oraz dodatki wykorzystujące haft komputerowym będą niezwykłą ozdobą, która wyróżni Twoje mieszkanie z setek innych a jednocześnie sprawi, że będziesz czuć się wyjątkowo. Tak ozdobione mieszkanie charakteryzuje się bowiem indywidualnością. To Twoja szansa na idealny wystrój w stylu retro.

10 myśli na “Projektowanie wnetrz, retro – koronkowe dodatki stylistyczne

Dodaj komentarz