Projektowanie nowoczesnych domów – koszta budowy domów energooszczędnych

Rynek nieruchomości jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się sfer gospodarki w Polsce. Coraz więcej ludzi, przede wszystkim młodych, decyduje się na budowę własnego domu. Nie chcemy godzić się już na tradycyjne, drogie i niefunkcjonalne rozwiązania coraz częściej aktywnie poszukując metod, które spełnią nasze oczekiwania i sprawią, że dom w którym mamy zamiar zamieszkać stanie się idealnym i komfortowym miejscem. Poszukujemy rozwiązań innowacyjnych, które pasować będą do naszego stylu życia a jednocześnie będą pomagały nam w oszczędzaniu i dbaniu o środowisko naturalne.

 

ekoEkologiczny styl życia

Nie da się ukryć, że ekologiczny styl życia interesuje coraz więcej osób. Dokładamy starań by zdrowo się odżywiać, ubierać oraz pielęgnować nasze ciała. Naturalną konsekwencją tego jest również chęć, by nasze mieszkania wpasowywały się w ten trend.
Jest to na wyciągnięcie ręki. Rozwiązaniem, które zaspokoi nasze oczekiwania jest budowa domu pasywnego. Czym jest ten rodzaj budownictwa? Dom pasywny to nowatorskie podejście do oszczędzania energii. Jej zasoby nie są nieograniczone, dlatego cieszy fakt, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że jej oszczędzanie powinno być dla nas sprawą priorytetową. Dzięki budowie domu energooszczędnego możemy znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na energię cieplną. Warto pamiętać o kilku ważnych czynnikach, które nam na to pozwolą.
Przede wszystkim budowa domu pasywnego to dopilnowanie aby był to budynek, który charakteryzuje się zwartą bryłą oraz odpowiednim umiejscowieniem. Usytuowanie budynku od stron światła znacząco zmniejsza zużycie energii pozwalając jednocześnie na wykorzystanie ścian budynku do instalacji paneli fotowoltaicznych a tym samym korzystania z naturalnej i czystej energii słonecznej.

 

wentylacja ogrzewanieWentylacja i ogrzewanie

Dom energooszczędny bardzo często wyposażony jest również w system wentylacji mechanicznej pozwalającej na odzyskiwanie ciepła. Dzięki temu możliwe są niemałe oszczędności, co ma zbawienny wpływ zarówno na stan naszego konta jak i środowisko naturalne. Dobrze wykonana budowa domu pasywnego przynosi oszczędności w zużyciu energii. Do ogrzania metra kwadratowego takiego budownictwa potrzeba zaledwie 15kWh. Odpowiada to spaleniu 1,5l oleju opałowego, 1,7m3 gazu lub 2,3kg węgla. To ośmiokrotnie mniej niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Nie da się ukryć, że liczby te robią wrażenie.

 

Domy pasywne

Decydując się na dom pasywny warto wybrać biuro projektowe znające się na budownictwie tego rodzaju. Mamy wtedy gwarancję, że dom ten spełni nasze oczekiwania. Dobre biuro projektowe potrafi bowiem połączyć zasady budownictwa energooszczędnego z naszymi oczekiwaniami i preferencjami dotyczącymi wyglądu i funkcjonalności domu.
Jeśli zależy nam na tym aby dom był w całości ekologiczny i dostosowany do najwyższych standardów troski o środowisko naturalne warto również gruntownie przemyśleć jego wystrój. Doświadczony architekt wnętrz pozwoli nam urządzić dom w stylu eko tak aby jeszcze bardziej obniżyć ilość marnowanej energii, a przy tym cieszyć się wnętrzami, które urządzone są w sposób funkcjonalny i efektowny.

 

ekologiczny domDom energooszczędny

Domy energooszczędne to przyszłość budownictwa, Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób budujących własne miejsce na ziemi rozważa nowoczesne i praktyczne rozwiązanie jakim jest budowa domu pasywnego. To szereg korzyści, które będą procentować oraz przynosić spore oszczędności przez długie lata. Warto więc włożyć odrobinę wysiłku aby znaleźć nowoczesne, kreatywne i znające temat oszczędzania energii biuro projektowe, które pozwoli nam urzeczywistnić marzenia o ekologicznym i oszczędnym domu, w którym będziemy czuć się po prostu dobrze.

Podsumowując, rozważając budowę domu warto zapoznać się z nowymi trendami oraz możliwościami jakie daje nam technologia. Budowa domu to inwestycja na całe życie, której konsekwencje towarzyszyć będą nam już zawsze, dlatego też dom energooszczędny zdaje się być najlepszą decyzją, która pozwoli nam cieszyć się mieszkaniem funkcjonalnym i zdrowym.
Dom pasywny to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy wysoko cenią sobie troskę o środowisko naturalne. To odpowiedź na oczekiwania konsumentów, którzy marzą o oszczędnościach. Nie da się ukryć, że sezon grzewczy to zawsze spore wydatki. Budowa domu pasywnego to najlepszy sposób na to, by znacząco je zmniejszyć.

Budownictwo to ma szereg zalet, z których warto skorzystać. Znajdując odpowiednie biuro projektowe możemy liczyć, że nasz nowy dom spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania i stanie się naszym komfortowym i funkcjonalnym miejscem na ziemi, gdzie żyje się zdrowo i niedrogo.

 


 

Więcej informacji:

  • inteligentny domDom energooszczędny – firma oferująca nowoczesne systemy wentylacyjne i grzewcze wykorzystywane w domach energooszczędnych
  • MJProjekty – biuro projektowe z Białegostoku oferujące projekty domów oraz adaptację projektów
  • Murator dom – najlepsza strona domowa

 


 

Technologie w inteligentnych domach:

  • ekologiaZarządzanie energia elektryczną
  • Inteligentne ogrzewanie
  • Łatwe sterowanie urządzeniami
  • Rekuperacja i pompy ciepła

 

11 myśli na “Projektowanie nowoczesnych domów – koszta budowy domów energooszczędnych

Dodaj komentarz