Profesjonalne odtruwanie z alkoholu w Warszawie

Alkoholizm jest chorobą cywilizacyjną o podłożu psychosomatycznym. Dotyka ludzi z każdej grupy społecznej bez względu na wykształcenie i majętność.Jest niezwykle destrukcyjna i prowadzi do zaburzeń relacji w społeczeństwie oraz rodzinie, a także rujnuje życie zawodowe. Przyczynia się do wycieńczenia organizmu doprowadzając do wielu schorzeń przewlekłych, a czasem nawet śmierdzi. Dlatego tak istotne jest podjęcie jak najwcześniej leczenia.

Odtruwanie alkoholowe w Warszawie

profesjonalne odtruwanie - warszawaNiestety wiele osób uzależnionych wypiera się problemu i niechętnie przyznaje do uzależnienia od alkoholu. Pierwszym krokiem do wyjścia z choroby alkoholowej jest samoświadomość chorego i chęć podjęcia leczenia. Na początku przeprowadzane jest profesjonalne odtruwanie – Warszawa w wielu placówkach leczenia uzależnień i w gabinetach terapeutycznych przeprowadza medyczny detoks pod okiem specjalistów. Lekarze czuwają nad stanem psychicznym i fizycznym chorego, podają środki detoksykujące i nawadniające oraz uzupełniają witaminy i elektrolity, a przede wszystkim łagodzą objawy zespołu abstynenckiego. Objawy uzależnione są od stopnia zaawansowania choroby oraz ilości toksyn skumulowanych w organizmie. Zespół abstynencki niesie ze sobą wiele przykrych i trudnych objawów. Mogą to być zespoły bólowe,stany lękowe, depresja, a także stany padaczkowe.

Czas trwania detoksykacji zależy od indywidualnych uwarunkowań i ilości spożytego alkoholu. Może trwać od kilku do kilkunastu dni, a w trudnych przypadkach wymaga hospitalizacji. Detoksykacja jest pierwszym krokiem do walki z nałogiem i umożliwia świadome przejście terapii. Kompleksowe leczenie daje szansę na powrót do normalnego życia, naprawienia relacji z rodziną i przyjaciółmi oraz powrotu do życia zawodowego. Wymaga niebywałej woli walki oraz zaangażowania alkoholika. Podjęcie procesu abstynenckiego, trwającego do końca życia jest jedyną szansą wyjścia z nałogu.