Jakie procesy poza ocieplaniem warto przeprowadzić na poddaszu?

Budując domy, bardzo często posiadają one poddasze. Tak jak w przypadku, każdego elementu konstrukcyjnego, także i o poddasze należy zadbać i odpowiednio je wykończyć, przede wszystkim pod względem izolacyjnym, jak i pokrycia dachu.

Czy warto wykonać ocieplenie poddasza pianką?

Przede wszystkim, ocieplenie poddasza piankąjeśli chcemy mieszkać na poddaszu, to musimy przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej izolacji dachu. Jeśli budowaliśmy dom energooszczędny, to dobrym pomysłem będzie ocieplenie poddasza pianką. W Białymstoku istnieje firma, która zajmuje się szybkim nakładaniem pianki poliuretanowej. Dzięki metodzie natryskowej, taką piankę można bardzo szybko nałożyć. Pianka PUR ma taką strukturę, która bardzo dobrze przywiera do każdej powierzchni, co sprawi, że podczas montażu, nie będą potrzebne, żadne inne elementy i przyrządy montażowe. Izolacje natryskowe te montowane w Białymstoku, jak i w innych miastach mają również inne zalety. Przede wszystkim właściwości techniczne, które sprawiają, że jak najbardziej nadają się one do domów energooszczędnych czy domów pasywnych. Poza tym także, dzięki metodzie nakładanie, pianka może dotrzeć do nawet najtrudniej dostępnych miejsc, dzięki czemu zostaną wyeliminowane mostki cieplne na złączach.

Co się wykonuje podczas renowacji pokryć dachowych?

renowacja pokryć dachowychPodczas użytkowania budynku, wiadomo z czasem on także się zużywa, dlatego ważne są remonty oraz konserwacja obiektu mieszkalnego. Także bardzo ważne są takie prace jak renowacja pokryć dachowych. W pierwszej kolejności zawsze wykonuje się czyszczenie dachu w tym dachówki. Takie czyszczenie najczęściej wykonuje się woda pod ciśnienie, czasem do wody dodaje się specjalne detergenty. Często także wtedy wykonuje się neutralizację grzybów i innych porostów dachu. Najczęściej w tym przypadku nakłada się specjalny środek, dzięki któremu pozbędziemy się wszelkich porostów i to dogłębnie w dachówce. Podczas renowacji pokryć dachowych, bardzo często także wymienia się uszkodzone dachówki. Po wyczyszczeniu oraz naprawie dachówek warto jest wykonać malowanie dachówki. Dzięki temu nadamy jej nowy kolor, jak i blask. Farby takie mogą być:

  • półmatowe,
  • z połyskiem.

Dzięki malowaniu dachówki nasz dach będzie wyglądał jak nowy. Dzięki warstwie farby, dachówka jest bardziej mrozoodporna oraz bardziej odporna na promieniowanie UV. Do tego farba sprawia, że taka dachówka jest łatwiejsza w pielęgnacji oraz w czyszczeniu.

Wykończenie dachu – podsufitka

podsufitkaOdpowiednie wykończenie dachu, również jest bardzo ważne i ma wpływ na energooszczędność oraz brak wilgoci na poddaszu. Dlatego bardzo ważne jest zamontowanie takiego elementu, jakim jest podsufitka. W Białymstoku, wspominana już firma, która wykonuje izolację natryskową wykona także wykończenie dachu tym elementem, jak i specjalna podbitką. Taka podbitka może być wykonana z różnych materiałów, jednak należy pamiętać, ze bezie narażona na działanie nieprzychylnego środowiska, dlatego ten materiał powinien być trwały. Dlatego bardzo często podsufitki, czy tez podbitki, są wykonywane z tworzyw sztucznych. Te, nawet wykonana z tworzywa sztucznego przypominają bardzo często swoim wyglądem drewno, dlatego czasem również montuje się deski kompozytowe.


Więcej można znaleźć na:

  • Pianeo.pl – firma wykonująca izolację metodą natryskową
  • Muratordom.pl – portal z poradami, ogłoszeniami i artukułami dotyczącymi budownictwa
  • Malowaniedachu.com -profesjonalnee malowanie dachów
  • Askonspzoo.pl – sprzedaż hurtowa i detaliczna m.in. podsufitek

Podsumowanie

Odpowiednim ocieplenie poddasza jest bardzo ważne, a izolacja natryskowa wydaje się bardzo odpowiednim do tego narzędziem. Poza tym także należy dbać o odpowiedni wygląd dachu jak i sufitu na poddaszu, aby mieszkanie na nim było przyjemnością.