Praktyczny i elegancki mebel do salonu – ławostół

Salon jest miejscem, w którym lubi odpoczywać cała rodzina. Wspólne oglądanie telewizji z miską popkornu na stoliku, granie w planszówki przy wygodnej ławie lub czytanie książek na miękkiej kanapie z kubkiem ciepłej herbaty, na którą zawsze czeka miejsce w zasięgu ręki. Każda w wymienionych czynności nie obejdzie się bez niewysokiego stoliczka. Jednak w salonie przyjmujemy również gości, a wtedy niski mebel nie sprawdza się najlepiej.

Niezaprzeczalna funkcjonalność ławostołów

ławostół sklepWiele osób w salonie spędza większą część czasu, kiedy przebywa w domu. Ważne, aby to miejsce było jednocześnie wygodne, jak i funkcjonalne. Odpowiednie dla relaksu, dziecięcych zabaw oraz przyjmowania gości. Na co dzień, kiedy odwiedzających jest niewielu na komfort użytkowania pokoju dziennego wpływają odpowiednio dobrane meble wypoczynkowe oraz niewysoki stolik. W momencie, kiedy spodziewamy się większej liczy osób na obiedzie lub planujemy zjazd rodzinny w salonie powinien pojawić się wysoki stół i krzesła tak, aby wszyscy mogli cieszyć się nie tylko smacznym posiłkiem, ale również wygodą. W takim wypadku idealne rozwiązanie stanowi ławostół sklep, który w miarę potrzeb może służyć, jako stolik kawowy lub wysoki stół jadalniany. Ławostoły są wyposażone w podnośniki, które umożliwiają prostą oraz lekką regulację wysokości blatu. Podczas wyboru tego typu mebla należy zwrócić uwagę na rodzaj nóg. Im szersze tym większa pewność, że udźwignie on większe obciążenie w czasie, gdy blat jest uniesiony.

Ławostoły są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie . Producenci oferują szeroki wybór materiałów (płyta meblowa, drewno, płyta MDF itp.), a także kolorystykę imitującą naturalne drewno, np. orzech, olcha, wenge, oraz intensywne odcienie czerwieni, zieleni żółci i wiele innych.