Praktyczna klatka dla królika

 

Rodzice, chcąc nauczyć dzieci odpowiedzialności i opieki nad zwierzętami, kupują im małe zwierzątka, które mogą trzymać u siebie w pokoju. Są to najczęściej chomiki, króliki, czy świnki morskie. Ze względów bezpieczeństwa, najlepiej je trzymać w klatkach.

Z czego jest wykonana klatka dla królika?

klatki dla królikówChyba każde dziecko chciałoby mieć jakieś małe zwierzątko, które byłoby jego własnością. Jeżeli nie mamy warunków na psa, czy kota, to najlepiej się zdecydować na niewielkiego gryzonia, który nie sprawi dużo kłopotu. Miejscem do przechowywania takie zwierzątka, najlepsze są klatki dla królików. Oczywiście możemy w nich też przetrzymywać świnki morskie, szynszyle, czy inne futerkowe zwierzątka o podobnych rozmiarach. Jest ona wykonana z plastikowej podstawy, która doskonale izoluje futrzaka od podłoża i metalowych prętów stanowiących obudowę klatki. Najczęściej mają kształt prostokąta o wysokości około pięćdziesięciu centymetrów. Dostępne są modele puste w środku, ale także z koniecznym wyposażeniem, czyli zawierają niewielki domek, w którym królik może się schować, mały wodopój wiszący na boku klatki i podajnik na sianko. Jedyna co nam będzie potrzebne w klatce, to jeszcze niewielka miseczka na suchą karmę jeżeli chcemy go karmić ziarenkami w sypkiej formie. Króliki są bardzo płochliwymi zwierzętami i szybko się zrywają do ucieczki, przy okazji rozsypując trociny dookoła klatki, więc podwyższone brzegi podstawy są konieczne, jeżeli nie chcemy codziennie po kilka razy sprzątać pokoju.

Klatki, jaki i wszystkie akcesoria oraz karmę kupimy w sklepie zoologicznym. Nie jest ona droga, bo kosztuje mniej więcej pięćdziesiąt, maksymalnie sto złotych. Nie musimy jej zmieniać, więc jest to jednorazowy koszt, który musimy ponieść na samym początku.