Praktyczna folia do siana stretch dla rolników

Owijanie bel siana rozciągającą się folią typu stretch, jest dużym ułatwieniem dla rolników. Dzięki specjalnym właściwościom folii można ze spokojem czekać na magazynowanie plonów. Po żniwach siano jest najbardziej narażone na czynniki zewnętrzne, np. opady atmosferyczne. Woda deszczowa w połączeniu z mikroorganizmami może powodować psucie się kiszonki z siana. Aby temu zapobiec warto stosować folię stretch. 

Zalety stosowania rozciągającej się foli do słomy

folia stretch rolniczaZalet stosowania folii stretch jest wiele. Pierwszą pozytywną cechą jest ochrona kiszonki z siana przed działaniem czynników atmosferycznych. Rozciągliwa i bardzo mocna folia stretch rolnicza stosowana może być we wszystkich typach upraw. Zabezpiecza zarówno przed dostawaniem się do beli siana mikroorganizmów, np. grzybów i pleśni, jak i przed uszkodzeniem bali. Warto zakupić przed żniwami odpowiednią folię. Jaki typ wybrać? Do wyboru jest kolorystyka biała oraz zielona. Rolnik decyduje o grubości i długości opakowań foliowych. W zależności od specyfiki zbiorów, dobiera się odpowiednią folię. Dużą pomocą dla współczesnych gospodarstw rolnych są proste, lecz innowacyjne rozwiązania. Koszt zakupu solidnej folii nie jest wysoki. Tego typu wydatek można zaliczyć jako koszt prowadzenia działalności rolniczej, zatem podobnie jak traktor, czy ciągnik, jest to rodzaj akcesoriów niezbędnych obecnie przy nowoczesnej gospodarce rolnej. 

Pieniądze wydane na folię stretch do przechowywania siana szybko się zwrócą. Stosowanie folii pozwala zabezpieczyć przed opadami zebraną słomę. Po sianokosach na polu nie pozostają resztki siana. Także transport snopków powiązanych rozciągliwą folią stretch jest znaczni prostszy niż siana obwiązanego sznurkiem w tradycyjny sposób. Wiele zalet tej metody przekonało rolników z całego kraju.