Pracownik z Ukrainy – wynajem

Aktualnie zatrudnienie osób z Ukrainy stało się bardzo popularne. Obywatele ze wschodniej granicy dają szansę na rozwój wielu firm, ponieważ są bardzo chętni do pracy, zmotywowani, jak również konkurencyjni w kosztach utrzymania. Dodatkową zaletą jest fakt, że wielu z nich potrafi mówić po polsku.

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy?

leasing pracowników z ukrainyPozostaje tylko pytanie, gdzie możemy znaleźć sprawdzonych pracowników z Ukrainy? Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która za nas odpowiednio do potrzeb firmy odnajdzie i dopasuje wykwalifikowanych pracowników, w szczególności, gdy potrzebna jest ich większa liczba. Firma również zajmie się przygotowaniem niezbędnych dokumentów wymaganych podczas zatrudnienia. Leasing pracowników z Ukrainy stał się bardzo popularny wśród wielu firm, ponieważ jest to w pełni legalne i bezpieczne zatrudnienie na korzystnych warunkach dla obu stron. Co warto zauważyć, pracownicy zza granicy, podejmują pracę już nie tylko na budowie, ale również w restauracjach, sklepach czy w punktach usługowych. Leasing to nic innego jak forma „wynajmu” pracowników innemu pracodawcy, na przykład podczas postoju, który podczas urlopu bezpłatnego może wykonywać pracę w innej firmie. Dzięki takiej wymianie, pracownicy nie zostaną zwolnieni i zachowują ciągłość finansową. Ważne, aby każdy pracodawca pamiętał, że jego obowiązkiem jest zapewnienie legalnego zatrudnienia oraz godnych i bezpiecznych warunków pracy. Niestety nadal można spotkać firmy, w których ludzie pracują na czarno.

Wynajem pracowników z Ukrainy jest bez wątpienia korzystny dla pracodawców, jak i osób zatrudnionych. Dla właścicieli firm jest to bardzo szybki i prosty sposób w znalezieniu dobrych i wykwalifikowanych pracowników, którzy w zamian otrzymują m.in. stałą pensję, ubezpieczenie oraz opieka medyczna.