Praca jako ortodonta

Ortodoncja to jedna z dziedzin stomatologii, która zajmuję się leczeniem wad zgryzu. Lekarz specjalizujący się w tej dziedzinie nazywany jest ortodontom. Podobnie jak w przypadku dentysty, aby zostać ortodontom, potrzebne jest ukończenie studiów medycznych a następnie wykonanie specjalizacji, aby został pełnoprawnym ortodontom.

Czym zajmuję się ortodonta?

Ortodonta RzeszówOgólnie rzecz biorąc zajmuję się on leczenie wszelkiego rodzaju wad zgryzu oraz wad zębów. Jednak nie jest to samo leczenie również jest to diagnoza, czy też profilaktyka. Zajmuję się on zakładaniem aparatów na zęby zarówno u osób młodych jak i starszych w każdym przedziale wiekowym. Później zajmuję się również kontrolami tego aparatu, czy wszystko jest w porządku, ewentualnymi modyfikacjami ustawienia. Jak i końcowym ściągnięciem, gdy zamierzony efekt został osiągnięty. W Polsce aparat jest refundowany do dwunastego roku życia, jednak żaden lekarz nie zdecyduję się założyć dziecku poniżej dwunastego roku życia aparatu na żeby ponieważ jego szczęka nie jest jeszcze odpowiednio ukształtowana. Później aparat zakładany jest odpłatnie. Wymaga on zarówno on ortodonty prowadzącego a najbardziej od pacjenta, aby dbać o niego, dokładnie szorować, aby zęby się nie zepsuły, ponieważ na aparacie osadzają się bakterię. Ortodonta Rzeszów, Kraków, Warszawa, Białystok to miasta w której ortodonci mają najwięcej pracy. Spowodowane jest to największą ilości klientów, którzy mają problemy ze zgryzem, bądź z zębami i wymagają pomocy wykwalifikowanego specjalisty.

Ortodonta to praca bardzo trudna, dająca jednak ludziom szanse na poprawę swojego wyglądu, jak i zdrowia. Każdy chce mieć piękne ładne zęby oraz zdrowy zgryz. Dlatego czasami trzeba skorzystać z pomocy specjalisty jakim w tej dziedzinie niewątpliwie jest ortodonta.