Potrzebowałem soli drogowej na zimę

Posiadam duży dom znajdujący się spory kawałek od szosy. Mam długi podjazd do garażu, co zimą ma jeden zasadniczy minus. Muszę odśnieżać ten podjazd, co nie jest proste za to bardzo męczące. Zbliżała się zima i w prognozie pogody zapowiadano już pierwsze przymrozki. Postanowiłem jak najszybciej zakupić sól drogową, żeby być przygotowanym na zmiany pogody. 

Gdzie kupić sól drogową?

sól drogowaPrzez wiele lat przetestowałem różne opcje tego, czym posypywać podjazd w czasie mrozów i okazało się, że sól drogowa jest do tego najlepsza. Sól drogowa rozpuszcza szron oraz lód na drodze nawet przy temperaturze kilkunastu stopni poniżej zera. Przy czym nie działa ona żrąco na podłoże, co jest jej dużą zaletą. W znaczący sposób ułatwia ona odśnieżanie, a podjazd staje się suchy i bezpieczny. Do tej pory kupowałem sól drogową w sklepie stacjonarnym, ale teraz postanowiłem zamówić ją online. Znalazłem sklep internetowy, w którym zamówiłem sól drogową w workach po 25 kilogramów. Przygotowałem miejsce na te worki na strychu, ponieważ sól drogowa musi być przechowywana w suchym miejscu, nie może ona złapać wilgoci ponieważ zbryli się i stanie się bezużyteczna. Przy zakupie soli drogowej ważne jest, aby zwrócić uwagę na to czy jest ona przewożona razem z antyzbrylaczem. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymamy sól drogową najwyższej jakości w dobrym stanie.

Zamówiłem sól drogową i już kilka dni później kurier dostarczył moją przesyłkę do domu. Byłem bardzo zadowolony z tej soli drogowej. Była niezwykle wydajna. Kilka worków wystarczyło mi na całą zimę. Po posypaniu podjazdu już po kilku minutach lód i szron rozpuścił się. Wystarczyło tylko sprzątnąć śniegową breję błota, a nawierzchnia od razu stawała się sucha i bezpieczna. Sól drogowa działa szybko i sprawnie.