Potrzebowałam taniej soli drogowej

Kilka dni temu spadł pierwszy tej zimy śnieg. Musiałam przez to odśnieżać sobie podjazd do garażu oraz drogę od drzwi wejściowych do furtki. Czego bym jednak nie robiła, droga była bardzo śliska. Pożaliłam się mojemu koledze w pracy, że nie mam pojęcia, co zrobić żeby nie ślizgać się za każdym razem, kiedy wychodzę i przychodzę do domu. Wtedy on podpowiedział mi pewne rozwiązanie.

Zalety dobrej i taniej soli drogowej

tania sól drogowa w warszawieOn sam korzystał z niego już od dłuższego czasu i zawsze był bardzo zadowolony. Według niego wystarczyło posypać drogę solą drogową, żeby nie musieć martwić się o śliski podjazd czy chodnik przed domem. Sól drogowa bardzo dobrze rozpuszcza lód nawet przy temperaturze minus czterech stopni Celsjusza. W dodatku można ją bez problemu przechowywać przez całą zimę, ponieważ w większości przypadków sól drogowa posiada dodatek antyzbrylacza. Zachęcona takimi pozytywnymi komentarzami na temat tego produktu, zdecydowałam się natychmiast go kupić i sprawdzić, czy kolega z pracy ma rację. Szybko znalazłam miejsce, gdzie dostępna była tania sól drogowa w Warszawie. Po wyjściu z pracy od razu udałam się do tego sklepu i kupiłam duży, dziesięciokilogramowy worek. Następnego dnia rano po odśnieżeniu chodnika i podjazdu, posypałam je solą drogową. Niemal natychmiast lód zaczął odmarzać i po chwili zamienił się w błoto pośniegowe.

Błoto wystarczyło z kolei zepchnąć łopatą na trawnik, żeby odsłonić wręcz idealnie suchą powierzchnię pod nim. Od tego czasu stale stosuję sól drogową, co jest rozwiązaniem niezwykle tanim i ekologicznym. Dzięki temu nie muszę się już martwić o to, że wychodząc z domu poślizgnę się i złamie nogę. Biały nalot po soli bardzo szybko znikał, dlatego nie musiałam również obawiać się o odbarwienia płyt chodnikowych.