Polecany wykrywacz kłamstw

 

Sprawdzanie czyjejś prawdomówności nie zawsze jest prostym zadaniem, ponieważ każdy oszust się kamufluje z tym czynem. Podświadomie i świadomie wiedzą, że kłamią i to wywołuje określone reakcje, które nie każdy zauważy, ale zarejestruje wariograf.

Do czego służy wariograf?

wykrywacz kłamstw - cenaOd najmłodszych lat jesteśmy uczeni, że oszukiwanie jest niewłaściwie, choć sami tego nie przestrzegamy. W rzeczywistości umiejętność kłamania jest nam potrzebna i doskonale to pokazuje codzienne życie. Robimy to z różnych powodów i względem obcych oraz najbliższych. Jeżeli chodzi o demaskowanie kłamców, to przeważnie odbywa się to na podstawie rozmowy lub też sam ktoś się ujawni. Jednakże bywają sytuacje, kiedy nie wystarczy słowo, bo trzeba mieć dowód. W takiej sytuacji najlepszy jest wykrywacz kłamstw – cena badania na nim wykonanego kształtuje się na poziomie między dziewięćset a tysiąc dwieście złotych. Wykonując to badanie w Instytucie Badań Wariograficznych mamy pewność, że będzie ono przeprowadzone w sposób profesjonalny przez doświadczonego i certyfikowanego testera. Samo badanie zajmuje maksymalnie sześćdziesiąt minut, w czasie których badana osoba jest podłączona czujnikami do wariografu, który rejestruje jego reakcje fizjologiczne, pojawiające się w momencie zadawania pytań. Badana osoba może odpowiadać tylko „tak” lub „nie”, zatem ma ono bardzo prostą formę. Cena badania poligraficznego obejmuje przygotowanie i przeprowadzenie badania oraz analizę danych i podanie ostatecznych wyników.

Co ciekawe, pierwsze wariografy pojawiły się wiele dekad temu i ciągle są używane, ponieważ to jedne z najskuteczniejszych urządzeń do wykrywania kłamstwa. Każdy z nas może się poddać temu badaniu, gdyż jest powszechnie dostępne. Ponadto oddzielały instytutu znajdują się w 27 miastach.