Polecane badania kleszczy

Wiosna oraz lato to dwie pory roku, podczas których większość czasu spędzamy poza domem. Chodzimy na piesze wycieczki do lasu, do parku, na łąkę, a także wędrujemy po górach, czy brzegiem morza. Wszystkie te miejsca, choć piękne, to obarczone są pewnym niebezpieczeństwem. To niebezpieczeństwo wiąże się ze stworzeniami, których początkowa wielkość nie przekracza łebka od szpilki.

Gdzie możemy zbadać kleszcze?

kleszcz - badanieDopiero po pożywieniu się naszą krwią, potrafią zwiększyć swoją wielkość kilkanaście razy w ciągu doby. Pasożytami tymi są oczywiście kleszcze. Na pewno nie raz słyszeliśmy, że kleszcze mogą stać się nosicielami różnych chorób, między innymi boreliozy. Jest to choroba, która w przypadku braku leczenia może doprowadzić do śmierci. Istotna jest tutaj szybka diagnostyka po ugryzieniu, które zafunduje nam kleszcz – badanie pasożyta wykonać możemy w kilkudziesięciu laboratoriach w całej Polsce. Koszt takiego badania nie jest wysoki. Za niewielką kwotę możemy mieć pewność, czy kleszcz, którego usunęliśmy z własnego ciała mógł przenieść na nas boreliozę. Aby wykonać badanie należy dostarczyć usuniętego kleszcza w specjalnym pojemniku, które otrzymamy z laboratorium.  Badanie wykonywane jest za pomocą specjalnego sprzętu, który z wysoką dokładnością wykrywa określone choroby. Wyniki badania otrzymujemy w ciągu tygodnia, a więc zdecydowanie szybciej, niż czas, po którym pojawiają się pierwszej objawy zakażenia boreliozą. To pozwala na odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia, a także na szybką diagnostykę przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Laboratorium, które wykonuje takie badanie, możemy bez problemu znaleźć za pomocą przeglądarki internetowej. Wystarczy tylko w wyszukiwarkę wpisać odpowiednie hasło, a następnie wejść na stronę laboratorium, które znajduje się w naszej okolicy. W ten sposób będziemy mogli dokładnie zapoznać się z ofertą i być może zdecydować na badanie.