Polecana terapia w komorze

Oddychanie jest jednym z najważniejszych procesów życiowych, który sprawia, że nasze komórki właściwie funkcjonują. Na co dzień jest to bagatelizowana czynność ponieważ wykonujemy ją automatycznie. Niemniej jednak od ilości przyjętego tlenu zależy sprawne funkcjonowanie organizmu.

Kto może korzystać z tlenoterapii?

hiperbaryczna tlenoterapia warszawaNie każdy wie czym jest tlenoterapia, ponieważ stosunkowo niewiele się o niej mówi, chodź jest dobrze znana od wielu lat. Liczne badania naukowe jednoznacznie potwierdzają wszechstronny i, przede wszystkim, leczniczy wpływ na organizm ludzki terapii z wykorzystaniem czystego tlenu. Co ciekawe, taki zabieg nie wywołuje skutków ubocznych i może być stosowany przez osoby w dowolnym wieku także dzieci. W czasie tlenoterapii jest wykorzystywany wyłącznie czysty tlen podawany pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne, w którym oddychamy na co dzień. Jednakże do przeprowadzenia tej terapii potrzebne są specjalne warunki, które gwarantuje komora hiperbaryczna. Jest to szczelne pomieszczenie umożliwiające przeprowadzenie terapii tlenem przy zachowaniu wszystkich wymaganych standardów. Jeżeli interesuje nas hiperbaryczna tlenoterapia Warszawa jest miastem, w którym znajduje się kilka ośrodków oraz szpitali przeprowadzających takie zabiegi. Komory hiperbaryczne najczęściej można spotkać w szpitalach specjalistycznych, ośrodkach sportowo-rekreacyjnych oraz centrach rehabilitacyjnych. Dla osiągnięcia zadowalających efektów konieczne jest wykonanie przynajmniej pięciu do 10 zabiegów w komorze tlenowej.

Na zabieg w komorze hiperbarycznej są kierowani pacjenci z różnymi chorobami płuc, osoby podtrute tlenkiem węgla, z chorobą dekompresyjną czy też z osłabioną odpornością. Co istotne, na zabieg tlenoterapii można uzyskać skierowanie od lekarza prowadzącego.