Podaruj prezent swoim najbliższym – prezenty na święta

Grudzień to czas absolutnie wyjątkowy i szczególny, z uwagi na zbliżające się święta. Już od początku miesiąca zastanawiamy się, co podarować najbliższym i chodzimy z jednej strony radośni, z drugiej natomiast podekscytowani, ponieważ jest to dla nas nie lada przeżycie. Tak naprawdę, kiedy już wydawało nam się, że mamy pomysł na prezent, spotkała nas niespodzianka. Błysk olśnienia i nowa koncepcja. Wymyślanie, dyskretne podpytywanie najbliższych o prezenty, to nie tylko ogromna frajda, lecz także najmilszy etap prowadzący do podjęcia decyzji, a co za tym idzie wybrania się do sklepu i dokonania zakupu.

 

Własnoręczne prezenty

Pamiętajmy jednak, że nie zawsze musi to być coś nabyte drogą kupna. Bardzo dużą radość sprawimy najbliższym, kiedy podarujemy im własnoręcznie wykonany prezent. Przyjemnie jest bowiem otrzymywać podarunki, ale jeszcze większą radością jest ich wręczanie i obserwowanie zadowolenia u ukochanych osób.

Najwdzięczniejszy obrazek maluje się wówczas na twarzach dzieci, któreprezent1

  • nigdy niczego nie udają,
  • zawsze są szczere,
  • spontaniczne,
  • wybuchają okrzykami radości,
  • a nawet skaczą do góry,

co jest przejawem największego zachwytu i zadowolenia, bo przecież o to właśnie przede wszystkim chodzi, żeby kupując prezenty najbliższym, sprawiać radość, a u osób bardziej powściągliwych w okazywaniu uczuć i emocji wywołać przynajmniej uśmiech.

 

prezentyCo komu?

Ile ludzi, tyle gustów i odmiennych oczekiwań. Za pomocą świątecznego prezentu mamy szansę urzeczywistnić marzenia najbliższych. Wystarczy w tym celu uważnie ich słuchać, a z pewnością wychwycimy, że babcia rozważa kupno nowej apaszki, a ciocia chciałaby zmienić nocną lampkę lub serwis do kawy, w czym na pewno pomocna okaże się ceramika artystyczna. Prezentem świątecznym może być przecież absolutnie wszystko, co sprawi radość obdarowanej osobie, od rzeczy bardzo osobistych zaczynając, a na upominkach do domu lub auta kończąc.

W przypadku dzieci wybór jest jeszcze prostszy, a to za sprawą listów do Mikołaja. Najczęstszą inspiracją pomysłu na prezent, jeśli chodzi o milusińskich, są reklamy telewizyjne. Nie musimy nawet niczego się domyślać, ponieważ w liście do Mikołaja są same konkrety.

 

prezent dla dzieciCo maluchy wybierają najczęściej?

Zwykle zależy to od nastroju chwili, niemniej jednak są prośby, które regularnie się powtarzają i te postarajmy się spełnić. Zdecydowanie na pierwszym miejscu są zabawki – tego typu prezentu nic nie przebije. Rzadko w listach do Mikołaja – jeśli chodzi o małe dzieci – pojawiają się prośby o ubrania. Tego rodzaju marzenia mogą dotyczyć starszych pociech i młodzieży, ponieważ odnoszą się na przykład do markowych butów.

To takie przyjemne uczucie móc spełnić pragnienie ukochanej osoby, szczególnie syna lub córki. Markowe rzeczy oczywiście nie są tanie i trudno byłoby wysupłać kilka setek w grudniu, ale przecież wiadomo, że zawsze w tym miesiącu będą święta, więc dobrze byłoby, usłyszawszy wyartykułowane marzenie, zacząć po prostu odkładać pieniądze na konkretny cel – wymarzony prezent dla najbliższej sercu osoby, jaką jest dziecko. Zachwyt, zaskoczenie, niepohamowana radość, niekończące się uściski i niepomierne zdziwienie, że jeszcze potrafią tak się cieszyć i nie wstydzą się okazywania tego.

 


 

Więcej o prezentach:

  • prezentArtessimo – firma oferująca artykuły dekoracyjne z porcelany oraz pomysły na wyjątkowe prezenty
  • Sodo – sklep oferujący dodatki do wnętrz, dekoracje świąteczne oraz rozwiązania na prezenty
  • Tipy – przydatne porady

 


 

prezenty na świętaWarto pamiętać.

Prezentów nie kupujemy dla siebie, toteż starajmy się, żeby wybierać je, mając na uwadze gust i upodobania najbliższych.

7 myśli na “Podaruj prezent swoim najbliższym – prezenty na święta

Dodaj komentarz