Paralizatory do samoobrony

Bezpieczeństwo na ulicach naszego kraju w ostatnich latach znacznie się poprawiło. W wielu miejscach zamontowane są kamery więc wiele prób dokonania przestępstwa kończy się tym, że przestępcy po prostu odpuszczają bo wiedzą, że łatwo można będzie ich namierzyć. Niemniej jednak warto na wszelki wypadek posiadać przy sobie środki pozwalające na odpieranie ataków przestępców.

Nowoczesne i mocne paralizatory

paralizatorKażdy z nas zapewne wie doskonale jak bardzo niebezpieczny bywa prąd. Jednak warto zauważyć, że to co może zabijać w prądzie to nie jest napięcie a natężenie. Jest ono oznaczane jednostką jaką jest amper. Natomiast jeśli mamy do czynienia z bardzo dużym napięciem (określanym voltami) to wówczas może dojść po prostu do unieruchomienia. To zjawisko zostało zastosowane w urządzeniu jakim jest paralizator. Obecnie dostępne w sprzedaży są paralizatory generujące naprawdę bardzo duże napięcie. Przykładowo w wielu sklepach z militariami oraz środkami do ochrony indywidualnej można znaleźć paralizatory generujące napięcie o wartości 200 000 volt. Dla porównania w naszych kontaktach w domu występuje prąd o napięciu 230V. Jest to więc naprawdę duża różnica. Paralizatory to urządzenia, które pozwalają błyskawicznie obezwładnić napastnika, który przykładowo planuje odebrać nam portfel, torebkę czy też telefon. Prąd jakim zostanie potraktowany napastnik nie stworzy zagrożenia życia.

Obecnie paralizatory dostępne są w najróżniejszych wersjach. Ostatnimi czasy bardzo często wybieranym modelem jest paralizator, który posiada dodatkowo miotacz gazu pieprzowego. Podkreślić bowiem należy, że paralizatory działają jedynie wtedy gdy znajdujemy się bezpośrednio przy napastniku. Natomiast jeśli zainwestujemy we wspomniany wcześniej model to obezwładnimy przestępce jeszcze szybciej.