Jak ozdobić walizki kabinowe?

Kiedy wybieramy się na wakacje, z całą pewnością bardzo ważne będzie to, jaki bagaż ze sobą zabierzemy. Często to czy wyjazd będzie udany jest ściśle zależne od rzeczy, które ze sobą zabierzemy. Jednak podróżowanie samolotem związane jest z ograniczeniami co do rozmiaru i wagi naszego bagażu. Najczęściej wybierane są przez nas walizki, które spełniają określone wymagania. Na to, aby nasza walizka była wyjątkowa i aby nikt jej nie pomylił ze swoją, jest naprawdę wiele sposobów.

Walizki kabinowe – najwygodniejsze do samolotu

Walizki kabinoweOczywiście, kiedy wybieramy walizkę dla siebie, zdecydowanie pierwsze na co zwracamy uwagę to jej jakość. Zależy nam na tym, żeby posłużyła nam dłużej niż na jeden wyjazd i żeby nie uległa zniszczeniu już podczas pierwszego transportu. W drugiej kolejności siłą rzeczy wybieramy walizki według tego, czy nam się podobają i czy wygodnie zapakuje nam się w nie ciuchy. Na samym końcu patrzymy czy wybrana przez nas walizka spełnia wymagania regulaminowe linii lotniczych. Wybierając odpowiednią dla nas walizkę powinniśmy się kierować następującymi czynnikami, właśnie w takiej kolejności:

  • pojemność i rozmiar walizki,
  • rodzaj kółek,
  • rodzaj walizki i materiał,
  • zabezpieczenia.

W przypadku wyjazdu na krótki czas, zdecydowanie co do pojemności i wielkości wystarczające okażą się walizki kabinowe. W niektórych sklepach tego rodzaju walizki sprzedawane są pod nazwą: „walizki do ryanaira”. Jeśli użyjemy takiego sformułowania w sklepie z całą pewnością sprzedawca będzie wiedział co mamy na myśli. Jeśli chodzi o kółka zastosowane w walizkach możemy wybierać pomiędzy walizkami dwukołowymi i czterokołowymi. Zdecydowanie jeśli chodzi o możliwości manewru to te walizki z czterema kółkami będą mniej uciążliwe przy kierowaniu. Zabezpieczenia stosowane przy walizkach to zazwyczaj kłódki na szyfr. W zależności od tego jakiego rodzaju rzeczy przewozimy, wybierzemy odpowiednio materiał, z którego będzie wykonana walizka. Może to być walizka z tkaniny, ze specjalnym wzmocnieniem, a może to być walizka z tworzywa sztucznego, elastycznego.

Grawer laserowy stosowany do ozdabiania walizek

Grawer laserowyZwracając uwagę również na elementy estetyczne, z całą pewnością chcielibyśmy, aby nasza walizka miała swój specyficzny charakter. Będzie to możliwe dzięki zastosowanym rodzajom ozdób walizek. Również możemy naszą walizkę ozdobić samodzielnie, tak, aby nie pomylić jej przy odbieraniu bagażu na lotnisku. Jakie metody stosowane do ozdabiania walizek mogą być najlepsze. Zdecydowanie na prowadzenie wysuwają się nadruki uv. Są bardzo szybkie i łatwe do wykonania, przy posiadaniu odpowiedniego sprzętu, dlatego można z powodzeniem wykonać je w drukarniach się w tym specjalizujących. Dzięki temu, że wybrane grafiki są nanoszone na mokro i utwardzane przy pomocy światła uv, zapewnia to najwyższą jakość wykonanego elementu. Tego rodzaju ozdoby są również bardzo trwałe. Kolejnym ostatnio dość modnym sposobem na ozdabianie rożnych elementów jest grawerowanie laserem. Wykonane tą metodą elementy są lekko wypukłe albo wklęsłe. Elementy są jednak bardzo trwałe i wysokiej jakości. Grawer laserowy może również posłużyć nam do podpisania naszego bagażu.

Szablony do malowania dobrym sposobem na samodzielne ozdobienie walizk

Szablony do malowaniaMożemy również samodzielnie wymyślić sposób na to jak ozdobić swoją walizkę i nadać jej jedyny niepowtarzalny charakter. Dobrym do wykorzystanie elementem mogą być szablony do malowania. Oczywiście jest ich naprawdę sporo rodzajów, jednak w zasadzie efekt jaki uzyskamy będzie zależał nie od rodzaju szablonu ale od materiału jakiego użyjemy do jego pomalowania. Z całą pewnością nie będzie trwały wzór wykonany farbą Szablony na ścianę jak najbardziej mogą być wykonywane w ten sposób.
Na walizkę lepiej będzie użyć jakiegoś rodzaju lakieru, który będzie wykazywał przyczepność do materiału, z którego jest wykonana nasza walizka. Musimy oczywiście dać elementowi odpowiedni czas na wyschnięcie, Tylko wtedy będzie zachowywał trwałość.


Napisane na podstawie:

  • Gala24.pl – sklep internetowy z walizakmi oraz torbami podróżnymi
  • Peron4.pl – portal o podrózowaniu i relacje z wypraw
  • Bhz-reklama.pl – strona internetowa agencji reklamowej
  • Dekorius.pl – naklejki oraz szablony do malowania

Podsumowując temat:

Wybierając walizkę do podróży samolotem z całą pewnością musimy kierować się jej wymiarami. Jednak jeśli nie ma walizki o określonych wymiarach, która spełniała by nasze wymagania estetyczne, z całą pewnością jest wiele sposobów na to jak taką walizkę ozdobić i uczynić jedyną w swoim rodzaju.