Oszczędzanie pamięci komputera za pomocą pendrive’a

Zdarza się, że laptop lub komputer stacjonarny zaczynają działać coraz wolniej. Wiadomo, że przyczyn może być dużo, ale do najczęstszych należy przeładowanie pamięci. Niektórzy nie zwracają uwagi na to, co pobierają na swój komputer. Trzeba pamiętać zaś, że każdy plik zajmuje określone miejsce na dysku – zajmuje pewną pamięć.

Podłączanie pendrive’a do innych urządzeń

pendrive 32gb usb 2.0A pamięć komputera jest przecież ograniczona. Nie stworzono jeszcze takiego komputera, który miałby nieograniczoną pamięć i mógł przechowywać całe mnóstwo plików różnego rodzaju. Na szczęście możliwe jest zastosowanie pamięci zewnętrznej. Może mieć ona postać karty pamięci lub bardziej popularnego pendrive’a. Pojemność pendrive’a jest bardzo zróżnicowana. Można kupić pendrive’y o niewielkiej pamięci np. 4GB, ale są też takie, które zmieszczą o wiele więcej plików. Przykładem jest tutaj pendrive 32gb usb 2.0, czyli sprzęt, dzięki któremu nie będzie trzeba przechowywać na dysku HDD we własnym komputerze wszystkich dokumentów tekstowych, zdjęć, obrazów, plików muzycznych czy filmów. W takim pendrivie znajduje się złącze 2.0. Oznacza to, że możliwe jest bardzo szybkie przesyłanie plików z pendrive’a na komputer i odwrotnie. Ciekawe jest to, że pendrive może zostać podłączony nie tylko do komputera, ale też do wielu innych urządzeń. Przykładem może być tutaj telewizor. Oczywiście dotyczy to nowoczesnych telewizorów plazmowych.

Można np. zgrać film z komputera na pendrive, a następnie podłączyć urządzenie do telewizora i odtworzyć film. Oglądanie filmu na telewizorze jest znacznie wygodniejsze niż oglądanie na ekranie komputera. Dane mogą też być przesyłane bezpośrednio do drukarki, jeśli tylko ma ona podłączenie do USB. Jeśli ktoś uwielbia grać w gry, może podłączyć pamięć USB w postaci pendrive’a do konsoli.