Jakie oświetlenie dla salonu kosmetycznego – aranżacja wnętrz

Zmieniające się wokół nas otoczenie stało się też przyczynkiem do zmian w różnych aspektach naszego życia. Handel, transport czy usługi, to branże najprężniej i najszybciej odzwierciedlające przemiany.

 

salon kosmetycznyWystrój i aranżacja

Bardzo widoczne staje się to szczególnie w aranżacjach i wystroju salonów stylizacji fryzur czy salonach kosmetycznych.
Salony te coraz częściej przypominają nowocześnie i oryginalnie urządzone pomieszczenia na przykład kawiarni, lub innego ulubionego miejsca spotkań.

Te pozytywne zmiany zaowocowały salonami w których przestrzeń jest równie ważna jak i jakość oferowanych usług.

 

Style projektowania

Dobrze zaprojektowany salon fryzjerski czy salon kosmetyczny to nie tylko funkcjonalnie rozmieszczone meble i pomocne sprzęty czy estetyczne wnętrze, to także dbałość o komfort klientów.

Najnowsze trendy takie jak:

  • retro,
  • modern,
  • rock,
  • glamour,
  • indusitial,
  • rustic,

pozwalają na odpowiedni dobór stylu do proponowanych usług i zdolności stylistów pracujących w tym zakładzie. Warto też wkomponować nasz zakład w otoczenie, by harmonizował on z nim i stał się jego częścią. Uwzględniając takie zależności możemy być pewni, że będą one decydować o wyobrażeniu przez klientów o salonie.

 

By ułatwić sobie życie

Odpowiednia aranżacja wnętrz pozwoli na prawidłowe przygotowanie pomieszczeń do obsługi. Zaprojektowana odpowiednio poczekalnia, najlepiej gdy byłaby połączona z recepcją pozwoli na prawidłową obsługę i umili oczekiwanie klientów. Bardzo ważnym rejonem jest rejon przygotowania i pielęgnacji i rejon przeznaczony dla stylisty fryzur. Taka rejonizacja pozwala na racjonalne i optymalne wykorzystanie powierzchni zakładu z uwzględnieniem potrzeb zarówno pracowników jak i osób korzystających z salonu.

 

kosmetyczneMateriały

Przy projektowaniu salonu możemy skorzystać z najnowszych osiągnięć techniki. Bardzo dobrym materiałem na podłogi jest winyl, daje on wrażenie lekkich, przejrzystych i prostych form. To jedna z najlepszych na rynku okładzin do zastosowania zarówno w salonach jaki i innych miejscach użyteczności publicznej. Winyl to materiał mający wszystkie zalety płytek ceramicznych, jednak jest to tworzywo bardziej przyjazne w codziennym użytkowaniu. Szeroki wybór paneli i płytek winylowych pozwala na stworzenie funkcjonalnej podłogi pasującej do wystroju każdego salonu. Taka podłoga pozostaje łatwa w oczyszczaniu i utrzymaniu jej w czystości.

kosmetykaSzkło architektoniczne zwane też szkłem fusingowym powstające w specjalnym procesie hartowania, jest bezpieczne, wytrzymałe, a w razie rozbicia rozsypuje się na drobne i niegroźne kawałki. Jego zastosowanie w salonie może być wielorakie na przykład do postawienia ścianek działowych, drzwi, płytki czy też jako dekoracyjne wykończenie oświetlenia. Produkty wykonane ze szkła fusingowego posiadają szczególny charakter, niepowtarzalny styl i są wielobarwne, możemy z niego tworzyć dowolne wielokolorowe obrazy, tworząc swego rodzaju szklane płaskorzeźby, nadając salonowi estetyczny i niepowtarzalny wystój.

 

Meble

Ważnym elementem wyposażenia salonu są meble, to one nadają pomieszczeniu charakteru i wyrazistego stylu. Dobrze by były wykonane z naturalnych materiałów i wygodne. Kolory ścian powinny harmonizować z całością ,obecnie dominujące to odcienie żółci, brzoskwini i różu. Stonowane odcienie mają służyć wyciszeniu i relaksowi. Pracując w takim otoczeniu stylista fryzur może wykorzystać wszystkie umiejętności pozwalające uwydatnić charakter salonu.

 

lampaOświetlenie

Ostatnim ale jakże ważnym elementem każdego salonu jest oświetlenie. Najlepiej by miało ono barwę ciepłą, najbardziej zbliżoną do światła naturalnego. Najlepszymi rozwiązaniami w tej kwestii jest zastosowanie światła rozproszonego to ono jest bardzo porównywalne w swej barwie do światła naturalnego.
W tym względzie dobrze jest odwiedzić sklep z oświetleniem.

Najnowocześniejszym oświetleniem są lampy typu LED, są one idealną formą dekoracyjnego oświetlenia.

 


 

Źródła informacji:

 


 

lustro kosmetyczkaDodatkowym atutem nowoczesnego salony stylizacji fryzur są kwiaty cięte ustawione w wazonach obok luster, będą one nie tylko tworzyć przyjemny nastrój, ale też nadawać odpowiednią aurę w pomieszczeniu.

 

 

7 myśli na “Jakie oświetlenie dla salonu kosmetycznego – aranżacja wnętrz

Dodaj komentarz