Organizacja ślubu i wesela – mini poradnik

Ślub i wesele są najważniejszym dniem i stanowią nie lada wyzuwanie. To aby ten dzień został zapamiętany przez Parę Młodą i jej gości jako niesamowity składa się wiele czynników.

Jaki zespół powinien grać na weselu?

Zespół weseleChyba najważniejszą kwestią każdego wesela jest muzyka. Bez niej nie było by świetnej zabawy do białego rana. Na wesele można wynająć dj, wodzireja, zespół. Wszystko zależy od upodobań pary, która organizuje wesele. Dj i wodzireje zapewniają różnorodną muzykę, zaczynając od lat 60, a kończąc na najnowszych utworach. Zaletą dj jest to, że mogą oni zagrać praktycznie każdy kawałek o jaki poproszą go weselnicy. Do tego wodzireje poprowadzą całą zabawę. Zespół na wesele może grac swoja muzykę, albo grać kawałki innych wykonawców. Również może to być cover band, który będzie wykonywał kawałki tylko jednego zespołu. Jednak w tym przypadku szybko może skończyć się repertuar zespołu, a jeden kawałek będzie można usłyszeń na wesele nawet kilka razy. Zespół na wesele może podobnie jak wodzirej prowadzić całą zabawę oraz prowadzić konkursy. Ważne by przed zatrudnianiem jakiegokolwiek muzyka poczytać opinie na jego temat w internecie i posłuchać jego repertuaru.

Czy kieliszki ślubne są dobrym pomysłem?

KieliszkiMałe detale również czynią, że ten dzień jest wyjątkowy. Jedyni z takich detali są kieliszki ślubne. Takie kieliszki mogą być zamówione specjalnie dla wszystkich gości, ale zazwyczaj tylko Para Młoda ma swoje specjalne kieliszki, co jeszcze bardziej wyróżnia fakt, że tego dnia są oni najwyraźniejszy. Takie kieliszki ślubne mogą być do:

  • wina,
  • wódki,
  • koniaku.

Kieliszki mogą być dobrą pamiątką ze ślubu. Nie tylko nadają się jako zastawa stołu, ale również mogą być oryginalnym prezentem ślubnym. Takie kieliszki mogą mieć specjalny grawer z datą ślubu, z imionami, ale także mogą mieć oryginalne ubranka np. frak i welon.

Z czego powinny być wykonane obrączki?

ObrączkiPodczas ceremonii ślubnej nie powinno zabraknąć obrączek. Obrączka ślubna jest pierścieniem, zazwyczaj bez oczka, ale często grawerowanym. Podczas ślubu jest zakładana wzajemnie przez małżonków na serdeczny palec prawej dłoni. Obrączki są symbole miłości wierności oraz trwałości związku. Najpopularniejsze są obrączki złote i to nie tylko te o żółtawym kolorze, ale także wykonane z tak zwanego białego złota. Złoto jest materiałem bardzo trwałym i wytrzymałym. Białe złoto nie jest materiałem naturalnym, powstaje ono poprzez dodawanie kilku substancji takich jak np. nikiel. W tym przypadku podczas wybierania obrączki, jeśli ktoś jest uczulony na któryś ze środków dodawanych do złota, to lepiej takiej obrączki nie wybierać. Obrączki mogą być również wykonane wykonywane z platyny, która jest podobna do srebra. Takie obrączki są trwałe i wytrzymałe podobnie jak te wykonane ze złote i srebra. Obrączki również mogą posiadać oczko. Oczywiście w takie oczko jest wyposażona obrączka przeznaczona dla kobiety. Zazwyczaj jest to brylant, który jest oszlifowanym diamentem. Na cenę obrączek z brylantem ma przede wszystkim wpływ :

  • masa brylantu,
  • kolor brylantu,
  • czystość brylantu.

Zamiast brylantu może znajdować się cyrkonia, jest to na pewne o wiele tańsza alternatywa takich obrączek.
Tanie obrączki w warszawskich sklepach są wykonywane z tytanu. Tytan jest dobrym materiałem na obrączki gdyż jest trwały i wytrzymały na uszkodzenia i zarysowania. Jest to dobra alternatywą dla osób, które są uczulone czy na złoto, czy srebro. Oprócz materiału przy wyborze obrączki jest ważny również ich rozmiar. Korektę rozmiaru można wykonywać w zakresie jednego lub dwóch rozmiarów. Oprócz rozmiaru należy wybrać grubość obrączki. Można również od środka wykonać specjalny grawer np. z datą ślubu lub imionami. Popularniejsze coraz bardziej stają się grawery różnych wzorów na zewnątrz.


 

Źródła informacji:


 

Podsumowując:

Podczas organizacji ślub jest wiele spraw o których warto nie zapominać. Przede wszystkim są to obrączki, bez których nie może obejście żadne ślub. To jakie zostaną wybrane zależy przede wszystkim od zasobności portfela oraz od preferencji nowożeńców.

Dodaj komentarz