Opłatek dekoracyjny na tort

Samodzielne upieczenie tortu nie jest aż tak trudne, jednak najcięższym elementem wypieku jest jego dekorowanie. Szczególnie, gdy solenizant zażyczy sobie określony motyw, który ma znaleźć się na górze ciasta. W takim przypadku zawsze można posiłkować się gotowymi dekoracjami.

Gdzie zamówić opłatek na tort?

dekoracje na tort z opłatkaJak się okazuje w internecie działa wiele firm specjalizujących się w wykonywaniu opłatków zgodnych z indywidualnymi oczekiwaniami zamawiających. Klient może wysłać nawet zdjęcie czy grafikę, która zostanie umieszczona na zamówionym opłatku. Oczywiście można także dopasować odpowiednią wielkość zamawianego elementu. Takie dekoracje na tort z opłatka są proste w użyciu – wystarczy na płaskiej powierzchni górnej upieczonego tortu umieścić otrzymany opłatek. Następnie można lukrem lub kremem udekorować jeszcze dodatkowo boki, aby nie było widocznej różnicy pomiędzy brzegiem opłatka a resztą ciasta. Dobrze, aby opłatek był nieco mniejszy niż średnica tortu, dzięki czemu zyskamy jeszcze miejsce na dodatkowe dekoracje z masy cukrowej oraz świeczki. Oczywiście nikomu chyba nie trzeba przypominać, że takie dekoracje są w pełni jadalne i nie zaszkodzą zaproszonym gościom. Najważniejsze, aby wybrać odpowiedni wzór – własny lub gotowy zaproponowany przez firmę. Dobrze też zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów i sprawdzić jakość czy też smak zamawianej słodkiej dekoracji. 

Opłatek nie powinien być zbyt cienki, aby podczas umieszczania go na torcie przypadkiem się nie połamał, bo wtedy nic już nie zrobimy. Dekoracje powinny zostać także odpowiednio zabezpieczone na czas wysyłki – warto również to zweryfikować jeśli zależy nam na zamówieniu opłatka przez internet z dostawą do domu. Nie wszystkie lokalne cukiernie wykonują same opłatki.