Odpowiedni wąż do odkurzacza

Ostatnio zauważyłam, że mój odkurzacz nie działa, tak jak powinien. Początkowo myślałam, że to przez przepełniony worek na śmieci, jednak opakowanie było puste. Gdy zaniosłam wysłużony sprzęt do sklepu, skąd go kupiłam, panowie postanowili oddać go do serwisu na gwarancję. Okazało się, że winny nieprawidłowemu działaniu był wąż ssący.

Kosztowna naprawa węża ssącego

węże ssąceNigdy wcześniej nie zdarzyło się, żeby wąż w odkurzaczu był felerny. Na szczęście miałam ubezpieczenie na wypadek wadliwej części w zakupionym sprzęcie, bo wymianą węża zajął się producent, w ramach gwarancji. Przy okazji dowiedziałam się, jakie rodzaje i parametry mają węże ssące. Mogą być bardzo rozciągliwe i osiągnąć nawet osiem metrów długość, gdzie przy złożeniu zajmują tylko dwa metry. Daje to duże pole do popisu i można bez zbędnego odpinania i podpinania posprzątać wnętrze całego samochodu. Zazwyczaj rury nie są tak długie i trzeba wielokrotnie odczepiać przewód i podłączać go do innego gniazda, które jest bliżej. Zaopatrując się w elastyczny wąż warto też sprawdzić, czy oferowany ma zasuwkę regulującą siłę ssania. Nie trudno się domyślić, że niektóre powierzchnie, które są delikatniejsze, należy potraktować nieco ostrożniej i dla zmniejszenia wydajności ssania obniża się klapkę. Dzięki temu można swobodnie manewrować wężem o wiele szybciej pozbyć się kurzu i roztoczy z kanap, tapicerek i dywanów. Dobrze też, gdy rękojeść jest obrotowa, bo pozwala to na wykonywanie wielu swobodnych manewrów, które pozwalają na szybki obrót o trzysta sześćdziesiąt stopni.

Teraz mój stary-nowy odkurzacz z jeszcze nowszym wężem jest nie do zastąpienia. Trudno mi jest wyobrazić sobie porządki domowe bez niego. Pozwala zaoszczędzić wiele czasu podczas cotygodniowego sprzątania, a na dodatek mam doskonały wąż ssący.