Nowy element wystroju, czyli parawan do domu

Wielu z nas uważa, że najprostszym i najlepszym sposobem na zmianę wystroju mieszkania jest wymiana starych mebli lub gruntowny remont danego pomieszczenia. Z pewnością jest to dobry pomysł, ale nie zawsze pomalowanie ścian czy wymiana podłóg będą konieczne. Prostszą, szybszą i przede wszystkim tańszą opcją może być zakup parawanu do domu.

Atuty parawanu do domu

parawan do domuNajwiększą zaletą domowych parawanów jest ich uniwersalność. Mogą one pełnić funkcję czysto dekoracyjną. Parawany dostępne są w wielu wzorach, kolorach oraz nadrukach, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Taki parawan możemy potem ustawić np. tuż pod ścianą. Jest on wtedy alternatywą dla tapety czy dużego obrazu. Odpowiednio dobrany motyw sprawi, że wnętrze zyska na charakterze. Parawan może mieć również bardziej praktyczne zastosowanie – pozwoli podzielić pokój rodzeństwa lub małżonków na dwie części albo wydzielić z niego pewien obszar (np. strefę do zabawy dla dzieci). Parawan do domu może też zasłonić niedoskonałości pomieszczenia, w którym się znajduje (np. krzywe ściany czy dużą plamę na jednej z nich). Postawiony w przejściu może pełnić rolę prowizorycznych drzwi. Parawan z odpowiednim nadrukiem znajdzie nawet zastosowanie w różnego rodzaju wydarzeniach i imprezach medialnych czy biznesowych – pełni wówczas rolę tzw. ścianki do zdjęć lub banera reklamowego danej firmy.

Zamiast inwestować duże środki pieniężne w długotrwały i męczący remont, warto zastanowić się, czy oczekiwanego efektu nie przyniesie zakup parawanu do domu. Dużym atutem tego elementu wyposażenia wnętrza jest jego wszechstronność, dzięki czemu sprawdzi się w wielu sytuacjach. Dostępność w wielu barwach, nadrukach czy rozmiarach pozwoli wybrać unikalny parawan do naszego domu i cieszyć się jego nowym wystrojem!