Nowoczesna rozrywka

Rodzaje spędzania wolnego czasu różnią się od tego jak kiedyś się ten czas spędzało. Powstało wiele nowoczesnych rozrywek, które jeszcze kilka lat temu nie były popularne, a nawet znane.

Czy dron z kamerą jest dobrym pomysłem na rozrywkę?

DronDron jest latająca maszyną bezzałogową, która jest zdalnie sterowana z ziemi. Drony można wykorzystywać w niemal każdej dziedzinie życia. Zaczynając od wojskowości, a kończąc na reklamie. Dron z kamerą służy do robienia zdjęć lub filmów z lotu ptaka. Przy pomocy tego sprzętu można sfotografować trudno dostępne miejsca. Bardzo wielu fotografów ślubnych wykorzystuje quadrocopter do swojej pracy. Również taki dron z kamera można wykorzystywać podczas uprawniania sportów, szczególnie tych ekstremalnych. Filmowanie swoich wyczynów podczas ekstremalnej rekreacji było do niedawana bardzo trudne lub wręcz nie możliwe. Drony bardzo często wyposażone są w czujniki, które podążają za innym czujnikiem umieszczonym przykładowo w opasce na ręce. Najtańszy rodzajem takiej rozrywki jest zakup małego quadrocoptera oraz kamerki do niego. Na rynku można znaleźć wiele akcesoriów do drona, w tym uchwytów do kamery. Jeśli chce się bawić w Polsce dronami to nie potrzeba na to żadnych zezwoleń ani uprawnień. Jednak podczas użytkowania należy cały czas mieć zabawkę w zasięgu wzroku oraz nie należy bawić się dronami w pobliżu lotnisk.

Gry i plansze interaktywne wpływają pozytywnie na rozwój

Gry planszoweInnymi sposobami na nowoczesną rozrywkę podczas wolnego czasu są gr interaktywne. Takie gry nie tylko zapewniają rozrywkę przez wiele godzin, ale także wpływają pozytywnie na rozwój. Gry interaktywne mogą być komputerowe, na telefon lub standardowe – planszowe. Gry interaktywne podobnie jak zabawki wpływają pozytywnie na rozwój dziecka. Uczą podejmowania samodzielnych decyzji. Do tego rozwijają koordynację wzrokowo- ruchową. Do tego taka gra wzbogaca spostrzegawczość, logiczne myślenie, kojarzenie faktów. Gry interaktywne można podzielić na:

  • familijne,
  • historyczne,
  • edukacyjne,
  • planszowe,
  • strategiczne,
  • imprezowe,
  • ekonomiczne,
  • przygodowe,
  • karciane.

Powrót popularności gier planszowych powoduje również popularność gier interaktywnych. Również gry interaktywne są wykorzystywane w szkołach do nauki. Coraz bardziej popularne stają się tablice interaktywne, które angażują dzieci do pracy. W skład takich planszy wchodzą gry, łamigłówki, filmy oraz prezentacje multimedialne, które ułatwić mają naukę. Prace nauczycielom ułatwia możliwości wpisywania komentarzy, zaznaczania lub zakrywania pewnych elementów. Ćwiczenia, które są zawarte w tych planszach ułatwiają naukę i zdobywanie nowych umiejętności przez dzieci. Takie tablice są dostosowywane przede wszystkim do nauki w szkołach lub przedszkolach.

Augmented reality android – nowoczesna forma rozrywki

AplikacjaInnym rodzajem nowoczesnej rozrywki jest Augmented reality android. Jest to aplikacja na telefoniczny system operacyjny Android. Aplikacja ta znana jest również jak rzeczywistość rozszerzona. Łączy ona świat rzeczywisty z komputerowym. Działa na zasadzie wykorzystywania obrazu z kamery, na który jest nakładana grafika 3D. Istnieje także aplikacja, która poprawia tytko dźwięk. Ugmented reality android tworzy świat interaktywny w rzeczywistym, oraz umożliwia ruch w trzech wymiarach. Aplikację tę można wykorzystywać w medycynie poprzez obrazowanie wnętrza pacjenta. Augmented reality w lotnictwie pozwala na zobrazowanie ukształtowania terenu przed samolotem. Również daną aplikację można wykorzystać podczas projektowania renowacji budynków, aby przedstawić jakie zostaną wykonane zmiany. Technologia ta również jest wykorzystywana podczas podróży, aby się dowiedzieć np. co za budynek stoi przed nami. Użycie aplikacji w tym przypadku jest proste, wystarczy obiektyw telefonu nakierować na dany budynek i już można się dowiedzieć całej historii budynku.


 

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronach:


 

Kilka słów na zakończenie:

Obecny rynek oferuje wiele rodzajów gier i sprzętów, które zapewnią nowoczesna rozrywkę. Takie zabawy nie były jeszcze znane kilka lat temu, a teraz stają się coraz bardziej powszechne.

Dodaj komentarz