Nowatorskie usługi i produkty dla firm – folie, koperty i reklama w social mediach

Internet na chwilę obecną przesiąknął niemalże każdą dziedzinę naszego życia i funkcjonowanie bez niego byłoby czymś bardzo trudnym. Bynajmniej nie chodzi tutaj o funkcjonowanie jednostki jako takiej, która pewnie bez internetu mogłaby sobie poradzić, ale raczej chodzi o funkcjonowanie rynków, firm oraz różnego rodzaju organizacji. Oczywiście mówiąc o wpływie internetu na wszelkie organizacje, firmy oraz na rynki możemy podkreślić, że internet ma na nie wszystkie raczej pozytywny wpływ. Między innymi w tym miejscu należy podkreślić znaczenie jednego z dosyć nowatorskich pojęć, a mianowicie chodzi o tak zwane social media.

Czymże one są? Niczym innym jak serwisami internetowymi, które pozwalają na wzajemne interakcje ich uczestników i użytkowników.

social mediaMedia społecznościowe

Można w tym miejscu wspomnieć chociażby o czymś takim jak Facebook, chociaż pod pojęciem social media kryje się znacznie więcej różnego rodzaju serwisów internetowych. Social Media Marketing na chwilę obecną jest bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną i zajmuje bardzo ważne miejsce w strategii reklamy. Tworzenie kont firmowych na różnych portalach społecznościowych i w różnych serwisach internetowych jest dzisiaj czymś niezbędnym i nieodwołalnym. Bez wątpienia trzeba podkreślić, że każda licząca się na rynku firma nie może w trosce o własny rozwój i o własnych klientów pominąć tego aspektu.

W jaki zatem sposób na chwilę obecną można rozwijać się dzięki pojęciu social mediów? Wedle badań jednym ze sposobów na rozwój, na skuteczny marketing jest wykorzystywanie własnych pracowników jak i grupy zadowolonych klientów. Niektóre firmy nagradzają nawet tych pracowników lub klientów, którzy reklamując określone usługi firmowe zyskują określoną ilość polubień na facebooku.

gadzęty reklamoweWzajemne obdarowywanie

Kolejnym elementem, który może być bezpośrednio kojarzony z mediami społecznościowymi i ich bezpośrednim wykorzystaniu w strategii marketingowej są różnego rodzaju prezenty od osób znajomych. Bardzo dobrym przykładem takiej sytuacji może być aplikacja Wrapp. Za jej pomocą można, bowiem obdarować jakąś osobę z grona swoich znajomych ciekawymi i markowymi prezentami. Wszystko oczywiście ma bezpośredni związek z facebookiem, bo też inaczej być nie mogło. Prezenty te oczywiście nie są czymś banalnym, gdyż w tym miejscu wystarczy wspomnieć o takich markach jak Sephora czy też H&M. Jak pokazuje rzeczywistość, jest to bardzo dobra forma napędzania sprzedaży przy wykorzystaniu mediów społecznościowych.

Oczywiście w kontekście mediów społecznościowych mogą być wykorzystywane również i inne narzędzia jak folia stretch czy też koperty firmowe. Bez wątpienia jednak należy podkreślić, że na chwilę obecną jest to potężna broń w rękach wszystkich przedsiębiorców. Broń, którą można zyskać ogromne segmenty rynkowe i pozyskiwać ogromne ilości klientów dla swoich usług lub dla sprzedawanych przez siebie produktów.

skuteczna reklamaSkuteczna reklama

Bez wątpienia w tym właśnie kierunku należy iść, aby móc mówić o skutecznej reklamie. Jeśli bowiem szukamy klientów, to właśnie w sieci dzisiaj znajdziemy ich bardzo wielu. Jeśli chcemy dotrzeć do bardzo sprecyzowanej grupy klientów, to gdzie ich znajdziemy, jeśli nie w mediach społecznościowych? To właśnie sprawia, że mamy do czynienia ze zmianami w świecie reklamy, w świecie kierunków rozwoju marketingu. Oczywiście nie mówimy o warunkach rozwoju marketingu w Polsce, ale raczej skala tego zjawiska objęła na chwilę obecną cały nasz glob. W tym zakresie na rynku pojawiają się różne nowe narzędzia i sposoby oddziaływania na klientów, które z większym lub mniejszym skutkiem pozwalają poszczególnym przedsiębiorcom na rozwój i na pozostawanie liczącym się uczestnikiem danego rynku. Zasadniczo jednak trzeba po prostu wiedzieć, w które miejsce uderzyć i gdzie należy skutecznie pozyskiwać klientów.

Bez cienia wątpliwości to media społecznościowe na chwilę obecną są właśnie takim miejscem. Można wręcz powiedzieć, że na chwilę obecną są one najlepszym miejscem na rozwój marketingu. Zasadniczo taka sytuacja raczej w najbliższym czasie nie powinna ulec żadnym zmianom.

 


 

Nowoczesna reklama:

  • social media – idealne miejsce aby zareklamować swój produkt oraz nakłonić użytkowników na ich kupno
  • prezenty i upominki – jest to gest dzięki któremu klient czyje się bardziej związany z firmą
  • listy – świetny sposób na podtrzymanie kontaktu między firmą a klientem

 


 

Więcej informacji na temat nowoczesnego marketingu:

 

16 myśli na “Nowatorskie usługi i produkty dla firm – folie, koperty i reklama w social mediach

Dodaj komentarz