Narożne kanapy nie są drogie

W każdym domu miejsce przeznaczone do siedzenia powinno się znaleźć w przedpokoju, gdzie zmieniamy obuwie, w kuchni, w której jemy posiłki oraz w salonie, w którym przyjmujemy gości i spędzamy najwięcej czasu. Jednak wszędzie spełnia inną funkcję i musi się trochę różnić wyglądem i zastosowaniem.

Gdzie postawić kanapę narożną?

kanapy narożneMiejsce na odpoczynek poza łóżkiem do spania, musi być wygodne i funkcjonalne. Do wyboru mamy specjalne sofy, fotele, kanapy, czy tapczany. Najbardziej praktyczne są te, które mają funkcję spania, czyli są rozkładane i mogą na nich spać nasi goście. Kanapy narożne najlepiej się sprawdzają w małych mieszkaniach, w których jesteśmy ograniczeni z każdej strony małym metrażem. Wtedy musimy szukać kreatywnych i sprytnych rozwiązań, dzięki którym uda nam się zmieścić w mieszkaniu wszystkie potrzebne meble i jeszcze zostanie trochę wolnej przestrzeni. Narożne meble właśnie takie są bo zajmują przestrzeń, która często jest niewykorzystana i się marnuje. Kanapa może być w jednej części, albo złożona z dwóch oddzielnych, dosuwanych do siebie pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Droższe modele posiadają funkcję spania po rozłożeniu i dają dodatkową opcje dla niezapowiedzianych gości. Narożniki najczęściej posiadają dostawiane oparcia, z których w każdej chwili możemy zrezygnować. Małe modele nie posiadają pojemników na pościel, ale są wygodnym łóżkiem dla jednej lub dwóch osób. Mogą one być wykonane ze skóry albo grubego, bawełnianego materiału, który łatwo utrzymać w czystości.

Miejsce do spoczynku jest koniecznością w salonie przy odpowiednio dobranym stole, bo jest alternatywą dla klasycznej jadalni, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Narożna kanapa to wygodne siedzenie, które pomieści od trzech do nawet ośmiu osób.