Naprawa drobnych uszkodzeń parkingowych – lakiery i szpachlówka

Zwiększenie tempa życia, duża dostępność rynkowa pojazdów i wysokie natężenie ruchu to czynniki, które sprzyjają powstawaniu drobnych uszkodzeń samochodowych. Szczególnie kolizyjnym aspektem poruszania się samochodem jest parkowanie. Pośpiech i brawurowe manewry, przepełniony parking pod zakładem pracy, albo hipermarketem, mogą skutkować niechcianymi usterkami.

bentley-491448_640Jeśli planujemy wyjazd służbowy, rodzinny urlop, albo zagraniczną wycieczkę i nie chcemy rezygnować z komfortu podróżowania na lotnisko własnym samochodem, prawdopodobnie skorzystamy z usług oferowanych przez jeden ze strzeżonych parkingów. Parking przy lotnisku to komfortowe rozwiązanie dla ciebie i twojego samochodu. Możliwość rezerwacji, dogodna lokalizacja oraz kompleksowa obsługa związana z transportem osobowym i bagażowym, to atrakcyjna oferta skierowana do podróżujących. Ponieważ w podróży liczy się funkcjonalność rozwiązań i dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta, tego rodzaju parkingi są miejscami chętnie uczęszczanymi. Pomimo licznych udogodnień, należy pamiętać, że żaden parking strzeżony nie ponosi odpowiedzialności za drobne uszkodzenia, które mogą powstać w wyniku użytkowania miejsc parkingowych przez innych klientów. Informacje te zawarte są zazwyczaj w regulaminie. W sytuacji uszkodzenia samochodu liczy się czas realizacji naprawy i koszt, który będziemy zmuszeni ponieść. Jak tanio i szybko pozbyć się drobnych uszkodzeń parkingowych?

 

car-number-188955_640Naprawa w warsztacie samochodowym

Punkty wykonujące naprawy samochodowe dysponują fachowym przygotowaniem i wyposażeniem, które gwarantuje rzetelne wykonanie usług lakierniczych i napraw blacharskich. Stosowane metody i materiały lakiernicze są zgodne z zaleceniami producentów. W przypadku drobnych usterek parkingowych, warsztaty wykorzystują metodę usuwania wgnieceń bez konieczności lakierowania. Metoda ta polega na użyciu metalowych dźwigni, które umożliwiają wyeliminowanie zniszczeń poprzez wypchnięcie uszkodzonego elementu od wewnątrz, poprzez dostępne otwory inspekcyjne i szczeliny technologiczne. W miejscach niedostępnych od wewnątrz stosuje się tak zwaną metodę pullingu. Wgniecenia usuwane są od zewnątrz za pomocą przyklejanych do powierzchni lakieru specjalnych plastikowych adapterów. Dzięki zastosowaniu nieinwazyjnych napraw blacharskich, usterki parkingowe i drobne uszkodzenia powstałe w wyniku uderzeń drobnych przedmiotów są możliwe do wykonania bez konieczności korzystania z usług lakierniczych. Tego rodzaju metody pozwalają na wykonanie naprawy bez uprzedniego demontażu pozostałych elementów. Takiego typu naprawa jest tym samym szybsza i tańsza, dzięki czemu zyskuje na atrakcyjności i stanowi doskonałą alternatywę dla kosztownych i czasochłonnych metod tradycyjnych. Do usuwania małych szkód komunikacyjnych zaliczamy również usługi lakiernicze. Szpachlówka samochodowa to rozwiązanie odpowiednie przy uszkodzeniach pionowych elementów

  • karoserii,
  • drzwi,
  • nadkola,
  • pokrywy bagażnika.

Tego rodzaju naprawa wiąże się zazwyczaj z niskimi kosztami i krótkim czasem naprawy. Jeżeli jednak zależy nam na maksymalnym ograniczeniu kosztów, możemy skorzystać z dostępnych na rynku preparatów umożliwiających nam własnoręczne usuwanie drobnych usterek karoserii.

 


 

Więcej:

 


 

 

spotlight-274982_640Konserwacja na własną rękę

Materiały lakiernicze dostępne są w wydajnych opakowaniach i atrakcyjnych cenach. Szpachlówka samochodowa dostępna w dużym, ekonomicznym pojemniku to zazwyczaj wydatek mniejszy niż wykonanie pojedynczej usługi w warsztacie samochodowym. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wykonanie naprawy we własnym zakresie, dostępne na rynku artykuły zapewnią wysoką jakość i wytrzymałość lakierowanej powierzchni. Produkty dostosowane są do wypełniania różnej wielkości ubytków, powstałych na skutek małych szkód komunikacyjnych. Charakteryzują się dużą elastycznością, zachowując jednocześnie wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dysponując tego rodzaju preparatem będziemy w stanie poradzić sobie z drobnymi usterkami lakierniczymi, a otarcia i zarysowania nie wygenerują wysokich kosztów naprawy.

 

Dodaj komentarz