Najlepszej jakości karmy dla naszych czworonogów

Odpowiednie żywienie naszego psa jest podstawą jego opieki. Często żyjemy w przeświadczeniu, że psiaki należy karmić pierwszymi lepszymi karmami dla nich przeznaczonymi, jakie znajdziemy na półkach sklepowych. Tymczasem takie karmy przypominają bardziej zupki chińskie, aniżeli porządny posiłek.

Dlaczego odpowiednie karmy są tak ważne?

karma naturalna dla psówZawsze sądziłam, że mój pies jest po prostu nadzwyczaj leniwym zwierzakiem. Podczas spacerów szybko się męczył przez co wyjścia przeważnie ograniczały się do załatwienia potrzeb biologicznych. Psiak także całymi dniami spał na kanapie i bardzo rzadko chciał się bawić. Myślałam, że to po prostu jego charakter i w życiu bym wówczas nie uwierzyła, że jego zachowanie jest spowodowane złym żywieniem. Jednak właśnie to okazało się przyczyną jego samopoczucia. Pewnego dnia będąc w sklepie zoologicznym w oczy rzuciła mi się karma naturalna dla psów. Okazało się, że jest to karma zawierająca znacznie większa ilość mięsa niż możemy spotkać w typowych karmach ze sklepu. Ponadto karma ta nie zawierała również zbóż co podobno miało mieć pozytywny wpływ na trawienie czworonoga. Postanowiłam zakupić tę karmę i sprawdzić, czy mój pies ją polubi. Psiak nie tyle ją polubił, co wręcz pokochał. Co więcej, karma okazała się na tyle pożywna iż pies nie musiał jeść jej tak dużo, jak dotychczas miało to miejsce, więc jakby nie patrzeć, zakupując taką karmę znacznie zaoszczędzamy. 

Ponadto zachowanie mojego pupila zmieniło się diametralnie. Psiak zaczął być bardziej skory do zabaw, miał w sobie więcej energii, a na spacerach miał mnóstwo sił do wspólnej zabawy. Jego sierść znacznie się wygładziła i przestała być taka szorstka. Mój psiak dosłownie ożył za sprawą dobrze dobranej i zbilansowanej karmy. Teraz wiem, jaki karygodny błąd popełniłam karmiąc mojego najwierniejszego przyjaciela byle czym i cieszę się, że udało mi się ten błąd na zawsze poprawić.