Najlepsze miejsca na weekendowy wypoczynek – hotele ze spa

Zazwyczaj hotele kojarzą nam się z noclegiem w czasie wakacyjnego wyjazdu. Wówczas dbamy o to, aby hotel miał jak najbardziej dogodną lokalizację, w pobliżu zabytków czy miejsc, które warto odwiedzić w danym miejscu. Popularnym pomysłem są również konferencje organizowane w hotelach, które starają się mieć bogate zaplecze pod tym względem.

 

hotel2Wypoczynek z rodziną

Jednak z roku na rok coraz popularniejszy staje się weekendowy wypoczynek w gronie przyjaciół czy rodziny. W związku z tym w Polsce pojawia się coraz więcej hoteli ze SPA, w których zrealizować można marzenie o wypoczynku z dala od wielkomiejskiego gwaru. Wybierając taki hotel, bierzemy pod uwagę coś zupełnie innego niż w pierwszym przypadku.

 

„Reset”

Chcąc się „zresetować”, wypocząć, złapać oddech – jak zwał tak zwał – szukamy miejsca oddalonego od miasta, położonego w pięknych okolicznościach przyrody, wśród lasów, łąk, najlepiej w pobliżu wody. Hotele, które mogą się pochwalić takim umiejscowieniem, cieszą się zdecydowanie największą popularnością. A na co powinniśmy zwrócić uwagę szukając swojego raju na ziemi?

 

Morze, góry, lasy i jeziora…

Przede wszystkim zdecydujmy się, jaka część kraju nas najbardziej interesuje. Hotele SPA znajdziemy zarówno w górach, nad morzem, jak i w lasach czy miastach. Z pewnością ktoś, kto nienawidzi gór, raczej nie powinien wybierać takiego hotelu. Chyba, że chce się przełamać. Ale to może przy innej okazji?

 

spaIdealna oferta

Idealny hotel ze SPA to niekoniecznie te, które oferują nam najniższą cenę, choć często organizowane są przeróżne promocje, zachęcające do skorzystania z oferty. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że utrzymanie hotelu, kupowanie nowego sprzętu, a także zatrudnianie profesjonalistów generuje koszty, dlatego zbyt niska cena może pozwalać na podejrzenie, że na którymś z elementów właściciele mocno oszczędzają.

Istotną kwestią jest to, co znajduje się w ofercie hotelu, na który mamy ochotę się zdecydować. Oprócz centrum urody i zdrowia, którym chwali się każdy hotel ze SPA, dobrze, aby oferowano nam również inne rozrywki, jak na przykład bilard czy wypożyczalnia sprzętu plażowego, w przypadku hoteli położonych nad morzem czy na Mazurach. Warto również poruszyć kwestię parkingów lub garaży, jeżeli na wyjazd wyruszamy własnym samochodem.

Właściciele hoteli oferują nam wypoczynek w okresie całego roku, co oznacza, że na przyjemnościach w SPA możemy spędzić także czas świąteczno-noworoczny czy Święta Wielkanocne. Jest to na pewno bardzo interesująca sprawa dla tych, którzy nie przepadają za świątecznym zaganianiem a święta mają być dla nich przede wszystkim okazją do odpoczynku.

 

hotel spaWidoki za oknem

Aby odpoczynek był w pełni udany, warto również sprawdzić, jaki widok czeka nas za oknem naszego pokoju. Choć pozornie nie jest to bardzo istotna sprawa, z całą pewnością mogę zapewnić, że w perspektywie kilku dni oglądanie placu budowy czy ściany innego budynku nie będzie przyjemne. Wiem to na własnej skórze! Na szczęście, hotele ze SPA zazwyczaj są położone w taki sposób, że czekają na nas w nich jedynie cisza i spokój, a także bliskość przyrody.

 

Ludzie są różni – nie ma co z tym dyskutować. Tak samo różne są hotele, dzięki czemu mamy większą szansę na to, że trafimy do miejsca, które naprawdę będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom. Za najciekawszy, pod względem wyglądu – intrygująca gra świateł, przeszklone powierzchnie, niecodzienne rozwiązania konstrukcyjne – uznany został hotel Blue Diamond, na który natrafimy jadąc trasą Stalowa Wola – Rzeszów.

Osoby, które mają ochotę na odrobinę luksusu, powinny zastanowić się na Perłą Karkonoszy SPA, która – choć umieszczona w ścisłym centrum Karpacza – sąsiaduje z lasem i strumieniem „Bystryk”. Dla tych, którzy wolą morze, odpowiednim wyborem będzie urokliwy „Wodnik” znajdujący się w Łebie.

Spędzanie czasu wolnego w SPA to doskonała forma wypoczynku, dlatego też warto od czasu do czasu się na nią zdecydować. W hotelach ze SPA często organizowane są również konferencje czy przeróżne spotkania biznesowe, ponieważ – jak wiadomo – zdecydowanie łatwiej omówić pewne sprawy w urokliwych warunkach przygody niż w ciasnych pokojach biurowców.

 


 

Źródła:

  • SPA Hotel Splendor – hotel z Rzeszowa oferujący noclegi, spa oraz sale konferencyjne
  • Hotel Brochów – Wrocławski hotel oferujący tanie noclegi
  • esky.pl – polecamy podróżnym


 

Co może zaoferować na hotel:

  • Centrum zdrowia i spa
  • Salony gier i zabaw
  • Zorganizowane wycieczki
  • Przewodnika
  • Pełne wyposażenie
  • Specjalne wyżywienie

 

7 myśli na “Najlepsze miejsca na weekendowy wypoczynek – hotele ze spa

Dodaj komentarz