Najlepsze maski z filtrem FFP2

Na pewno nie można powiedzieć, że noszenie maseczki na twarzy jest wygodne, zwłaszcza jeżeli musimy to robić niemalże za każdym razem po opuszczeniu miejsca zamieszkania. Dlatego warto wybierać modele praktyczne i wygodne.

Gdzie kupimy maskę z filtrem FFP2?

maski z filtrem ffp2Jeszcze nieco ponad rok temu, maseczki ochronne czy chirurgiczne nosili jednie lekarze, pielęgniarki czy osoby pracujące w laboratorium. Obecnie sięga po nie każdego dnia kilkanaście milionów ludzi, którzy chcą się skutecznie chronić przez zakażeniem wirusem. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli maseczek, które chronią bardziej lub mniej skutecznie, ale jeżeli chcemy być spokojni o swoje zdrowie, to najlepiej wybierać maski z filtrem FFP2, które kupimy w każdej aptece, sklepie medycznym czy w internecie. Ich wybór będzie doskonałą decyzją dla osób starszych, kobiet w ciąży, dzieci czy nawet osób pracujących w służbie zdrowia. Wynika to z faktu, że ich skuteczność kształtuje się na poziomie dziewięćdziesięciu czterech procent. Maska FFP2 doskonale chroni przed wszelkimi zanieczyszczeniami, pyłami czy aerozolami. Składają się z czterech warstw  filtrujących, które chronią osobę noszącą przed zakażeniem wirusem. Ich zaletą jest profilowany kształt oraz uszczelka nosowa, które sprawiają, że dopasowanie maski do twarzy jest jeszcze prostsze. Tylko szczelnie przylegająca do twarzy maseczka daje nam tak wysoką skuteczność filtracji. Kupując maskę na sztuki, zapłacimy za nią około dwa – trzy złote za sztukę, a w zestawie będą kosztować niecałe dwa złote.

Przeważnie maski jednorazowe zapewniają wysoką skuteczność ochrony przez maksymalnie osiem godzin. W wersji z filtrem FFP2 dostępne są także modele wielorazowe, które po każdym zdjęciu z twarzy należy odpowiednio zdezynfekować.