Najlepsze jakościowo zabawki dla dzieci

Mam w swojej rodzinie dużo małych dzieci oraz jestem matką chrzestną trójki. Często odwiedzamy maluchy, nie tylko na uroczystości i urodziny. Lubimy sprawiać małym dzieciom prezenty, nawet bez okazji. Szczególnie, gdy teraz mamy tyle świetnych edukacyjnych zabawek dostępnych na rynku. Które z nich polecam, szczególnie dla bardzo małych dzieci?

Co dać małemu dziecku w prezencie?

kule drewniane dla dzieckaZawsze decydujemy się na zabawki edukacyjne, jeśli chodzi o prezenty dla najmłodszych. Nigdy nie wybieramy głośnych, grających w kółko te same, irytujące melodie zabawek, ponieważ nie wnoszą one nic do rozwoju dziecka. Czasem wręcz zaburzają naturalne procesy rozwoju, nie pozwalają się dziecku wyciszyć i pomyśleć podczas zabawy. Osobiście staram się też unikać kupowania plastikowych zabawek, ponieważ zużywają się szybciej, niż na przykład drewniane. Dla bardzo malutkich dzieci, które dopiero zaczynają same sięgać po zabawi, wybieram drewniane klocki, kulki lub wieże do budowania. Duże i poręczne klocki o różnych kształtach lub kule dobrze leżą w małych rączkach, przez co dzieci ćwiczy motorykę poprzez zabawę. Duże kule drewniane dla dziecka są odpowiednie już od szóstego roku życia. Dziecko nie zrobi sobie krzywdy, nie połknie tak dużych zabawek, a będzie się świetnie bawić. Kule czy klocki o różnych kolorach, wykonane z drewna, to zabawki na wiele lat.

Według mnie warto inwestować w dobrej jakości zabawki, ponieważ nawet w przypadku, gdy nie chcemy ich już zatrzymać dla siebie, można je oddać jako prezent lub z łatwością sprzedać, by posłużyły komuś innemu. Warto zastanowić się przed zakupem prezentu dla małego dziecka, czy nasza zabawka jest odpowiednia do wieku i umiejętności dziecka. Ja zawsze stawiam na uniwersalne zabawki, którymi można się również bawić ze starszymi dziećmi.