Naczepy z silosem do transportu sypkiego materiału

Materiały sypkie muszą być przewożone tak, aby nie zostały zabrudzone przez czynniki zewnętrzne. Zatem powinny być oddzielone od warunków środowiskowych. Jeśli chcemy przewieźć mąkę tak, aby była ona całkowicie czysta gdy znajdzie się w miejscu docelowym, musimy zadbać o odpowiedni pojazd do transportu. Jaki sprawdzi się najlepiej?

Wybór naczepy z silosem

naczepy ciągnikowe z silosemOkazuje się, że jedynym skutecznym rozwiązaniem są naczepy ciągnikowe z silosem, które są o wiele bardziej efektywne niż kontenery na przechylnych podwoziach. Dlaczego? Ponieważ rozładunek towaru z naczepy z silosem jest bardzo prosty. Taka cysterna opiera się na systemie pneumatycznym, zatem towar opuszcza zbiornik pod wpływem sprężonego powietrza pod dużym ciśnieniem. Rozładunek nie wymaga zatem żadnego wysiłku. Takie naczepy posiadają także wiele innych zalet. Ich konstrukcja wykonywana jest zawsze z wysokiej jakości materiału, a to sprawia, że cechuje się wytrzymałością oraz wysoką odpornością na naprężenie. Ponadto znaczenie ma także jakość układu jezdnego – powinien być on złożony z jak najlepszych elementów, dobrych osi hamulcowych, sprawnej hydrauliki i idealnego ogumienia. Opony powinny posiadać wysoką przyczepność do podłoża, ponieważ wówczas transport będzie bezpieczny w każdym warunkach drogowych. Oczywiście budowa takich silosów do przewozu towaru sypkiego jest o wiele bardziej skomplikowana.

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości naczepie ciągnikowej z silosem, przejrzyjmy oferty co najmniej kilku producentów, ponieważ pojazdy z pewnością będą różnić się między sobą parametrami technicznymi. Jeżeli wybierzemy naczepę o najlepszych parametrach, wówczas taki silos posłuży nam przez naprawdę długie lata i pozwoli nam na szybki i bezpieczny transport materiałów sypkich na dowolne odległości.