Na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni budowlanej?

Budując czy też remontując dom trzeba znaleźć sobie dobrego dostawce produktów budowlanych, na co należy zwracać uwagę przy wyborze, czy lepsza jest oferta marketów budowlanych czy hurtowni. Oto kilka podpowiedzi.

Gdzie i kiedy kupować materiały ścienne i drzwi wejściowe do domu?

drzwi wejściowe do mieszkaniaJeżeli chodzi o kupna materiałów typowo budowlanych to w gruncie rzeczy najlepsza porą na ich zakup jest okres zimowy. Dlaczego? Głównie z racji tego, że w tym okresie na budowach jest przestój, a tego rodzaj towar nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem co sprawia, ze wszelkiego rodzaju markety budowlane, hurtownie i magazynu przeceniają swoje produkty, co za tym idzie warto w tym czasie poszukać okazji cenowych i po atrakcyjnych cenach kupić potrzebne produkty. Co opłaca się i można kupić z wyprzedzeniem? Można by tu wskazać takie elementy jak:

 • stal budowlana
 • beton komórkowy
 • bloczki silikatowe

A także wiele innych materiałów cechujących się dużą trwałością. Pamiętać jednak należy o tym, że nie opłaca się z dużym wyprzedzeniem kupować chemii budowlanej. Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe w postaci drzwi czy też podług to z powodzeniem można je kupić z wyprzedzeniem, jednak nie zawsze elementy te w okresie zimowym są przecenione, dlatego warto od czasu do czasu sprawdzać ofertę pobliskich sklepów, marketów i hurtowni w poszukiwaniu korzystnej oferty.

Asortyment internetowej hurtowni budowlanej

Magazyn internetowej hurtowni budowlanejWarto także wspomnieć o tym, że część hurtowni oferuje magazynowanie zakupionych towarów, co może się okazać bardzo praktyczne zwłaszcza jeśli towar zakupiono z dużym wyprzedzeniem. Jak już wspomniane zostało owe materiału kupować w dzisiejszych czasach można w wielu miejscach, a gdzie jest najkorzystniej? Wszystko zależy od tego co kupujemy. Niektóre elementy opłaca się kupować w składach, inne w marketach. Co za tym idzie w składzie warto zaopatrywać się w takie elementy jak:

 • stal zbrojeniowa,
 • bloczki betonowe,
 • beton,
 • materiały ścienne,
 • stropy,
 • systemy kominowe,
 • pokrycia dachowe,
 • okna,

Jeśli chodzi o markety to często posiadają one podobne produkty, lecz w przypadku strikte budowlanych towarów ich dostępność może być mniejsza a cena często wyższa. Zwykle opłacalniejsze jest kupno takich materiałów jak farby, drzwi, lampy itd. Czym zatem kierować się przy wyborze? Przede wszystkim warto dokonać porównania cenowego oraz sprawdzić dostępność interesujących nas towarów. Warto tutaj wspomnieć także o tym, ze przy wyborze warto zwrócić uwagę na to czy dany punkt zapewnia usługę transportu oraz na ile jest ona korzystna pod względem cenowym.

Odległość składu od miejsca budowy, czyli transport hds, ciężarowy i jego cena

Transport HDSPrzy wyborze składu poza ofertą składu należałoby także wziąć pod uwagę jego odległość od miejsca budowy. Dlaczego? Przede wszystkim wiąże się to z kosztem dostawy materiałów budowlanych. Ogólnie rzecz biorąc maksymalna odległość, na którą dostawca dostarcza materiały to 50 km. W przypadku transportu na własną rękę trzeba liczyć się z tym, że dla przykładu pełen samochód ciężarowy bloczków betonowych to koszt 500 zł, czyli koszt przewozu takiego ładunku stanowi kilkadziesiąt procent jego wartości. Wybierając pobliski skład warto jednak sprawdzić czy oferuje on także przewóz ciężkich materiałów budowlanych a co za tym idzie czy posiada on dostęp do hydraulicznego podnośnika samochodowego, który umożliwi rozładunek ciężkich materiałów. Zaletą współpracy z pobliskim składem czy też marketem jest także i fakt, ze można liczyć na możliwość przechowania części asortymentu, a także, ze nie będzie problemu z jego ewentualnym dokupieniem w razie potrzeby. Dlatego nawet jeśli gdzieś uda nam się znaleźć korzystniejszą ofertę warto najpierw sprawdzić, czy uwzględniając koszt przewozu i przechowywania materiałów nadal będzie to lepsza oferta.


Więcej na temat poruszanych zagadnień:

 • An-Trans – strona internetowa firmy z Gdańska oferującej transport ciężarowy i hds
 • Budujemydom.pl – portal internetowy poświęcony budowie i remontom domu
 • E-hurtowniabudowlana.pl – internetowa hurtownia budowlana z foliami budowlanymi

Podsumowanie rozważań

Nosząc się z zamiarem kupno materiałów budowlanych czy tez wykończeniowych warto sprawdzić ofertę zarówno składów, hurtowni jak i marketów budowlanych tak by znaleźć najkorzystniejsza ofertę zarówno pod względem cenowym jak i pod względem wygody.