Na co zwrócić uwagę podczas przygotowań do ślubu i wesela?

Dzień zawarcia małżeństwa dla większości osób zdarza się raz w życiu. Zatem nic dziwnego, że wywołuje tyle skrajnych emocji. Każda z par pragnie, by było to wyjątkowe przeżycie i niezapomniana uroczystość. Podpowiadamy jak zająć się przygotowaniami do ślubu i wesela, by wszystko udało się zgodnie z planem.

Jaki zespół na wesele wybrać?

zespół na weseleNie bez powodu to właśnie ta pozycja jest pierwsza na liście. Niektóre bardziej prestiżowe grupy należy zamawiać najpóźniej 2 lata przed planowanym dniem wesela. Zbagatelizowanie tej sprawy może oznaczać, że upragniony zespół na wesele w najważniejszym dla nas dniu zagra… ale dla innej pary. Możemy zdecydować się na zespół wykonujący własne aranżacje lub cover band. Tutaj zdecydowanie nie warto kombinować – goście lubią poruszać się w rytm przebojów, którzy sami lubią i znają. Wobec tego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest właśnie cover band. Ten zazwyczaj dostosowuje repertuar do gustu Państwa Młodych i ich oczekiwań. Musimy natomiast pamiętać, że zespoły tego typu oferują znacznie mniej utworów niż chociażby dj. Mimo wszystko to właśnie cover bandy są najczęściej spotykane na weselach, ponieważ wiele gości twierdzi, że zabawa do białego rana jest możliwa tylko przy muzyce na żywo. W tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii. Mianowicie najczęściej jeden z członków zespołu weselnego jest także wodzirejem. W przypadku dj-ów wygląda to różnie, i jest uzależnione od oferty konkretnego muzyka.

Co kamerzysta oferuje oprócz filmu z wesela?

kamerzystaObecność kamerzysty podczas ślubu i wesela jest dla niektórych osób tak samo oczywista jak obecność fotografa. Często pary rezygnują z profesjonalnych zdjęć wybierając wideofilmowanie, które niekiedy bywa dużo tańsze. Kwestia finansowa wygląda jednak bardzo różnie i wpływ ma na nią zakres oferowanych usług, a jest tego dosyć sporo:

  • podziękowania dla gości i rodziców w formie teledysku,
  • zapowiedź (trailer),
  • relacja z pleneru,
  • relacja z przygotowań do ślubu,
  • fotobudka,
  • ujęcia lotnicze.

Jak widać biznes ślubny także przeżywa spory rozkwit. Nie każdy kamerzysta ma tak szeroką ofertę, jak usługi prezentowane powyżej. Zazwyczaj aż tak kompleksowe wideofilmowanie oferują operatorzy z Warszawy, Krakowa i innych dużych miast nastawionych na potrzeby zamożniejszych klientów. Nowym trendem jest wykorzystanie dronów podczas ujęć lotniczych. Decydują się na nie zazwyczaj pary organizujące wesela w pałacach i innych malowniczych zakątkach. Na takie atrakcje trzeba jednak przygotować znacznie obszerniejszy budżet.

Kosmetyczka kontra samodzielny make up

KosmetyczkaTo już ostatni z prezentowanych w artykule etapów przygotowań. Ostatni ze względu na umiarkowaną dostępność terminów u profesjonalistek, a nie najmniej ważną rolę. Wygląd podczas ślubu to kwestia bardzo ważna dla każdej Panny Młodej. Często biała balowa suknia i diadem to spełnienie marzeń jeszcze bardzo małej dziewczynki. Mimo, że to biała suknia jest elementem skupiających wzrok wszystkich gości, to jednak twarz będzie najważniejsza na zdjęciach i podczas całej ceremonii. Niekiedy panie chcąc przyoszczędzić decydują się na samodzielne wykonanie makijażu w domu – jest to duży błąd. Makijaż wykonany przez amatorkę, który nie różni się niczym od tego wykonywanego na co dzień, nie ma prawa przetrwać całej nocy i zjawiskowo prezentować się na zdjęciach. Każda Panna Młoda powinna odwiedzić gabinet kosmetyczny w celu umówienia się na makijaż próbny. To także dobra okazja na konsultację – kosmetyczka oceni stan skóry i doradzi ewentualny zabieg jaki warto wykonać, by w czasie ceremonii nie było na niej żadnych niedoskonałości. Jeśli makijaż próbny jest zgodny z oczekiwaniami, pozostaje jedynie umówić na ten najważniejszy dzień.


Więcej o przygotowaniach do ślubu można przeczytać na:


Podsumowanie

Przygotowania do ślubu i wesela w wykonaniu niektórych par wyglądają nieco chaotycznie, co jest naturalne ze względu na brak podobnych doświadczeń. Oprócz zastosowania się do powyższych rad warto po prostu jak najwcześniej zabrać się za ich organizację.