Mobilny domek w stylu skandynawskim

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się niewielkie domy całoroczne, które są w pełni mobilne. Rodzina może więc bez większych problemów zmieniać miejsce zamieszkania bez sprzedaży i zakupu kolejnych nieruchomości. Co więcej, budowa takiego domku nie wymaga żadnych pozwoleń ze względu na niewielki metraż spełniający obowiązujące wymogi. 

Gdzie kupić mobilny domek?

skandynawskie domki mobilne na sprzedażNajczęściej klienci zwracają się bezpośrednio do producentów takich obiektów. W ofercie firm można znaleźć skandynawskie domki mobilne na sprzedaż, które zostaną w pełni dopasowane do liczby domowników oraz indywidualnych potrzeb przyszłych właścicieli. Niektóre domki mogą zostać wyposażone w dodatkowy taras oraz specjalne schody prowadzące do środka. Oczywiście warto pamiętać, że podłoże, na którym stanie dom powinno zostać odpowiednio przygotowane według zaleceń producenta. Jednak działka wcale nie musi należeć do nas. Wystarczy wydzierżawić odpowiedni teren od rodziny, znajomych lub całkiem obcych osób. W ten sposób można w ciągu kilku tygodni zyskać własne lokum w atrakcyjnej cenie. Ostateczna cena zależy od wybranego wariantu, jednak podstawowe wyposażenie domku to koszt maksymalnie 200-250 tysięcy złotych. Jest to cena niewielkiego mieszkania w dużym mieście, a na budowę domu raczej taka suma nie jest nawet wystarczająca.

Co najważniejsze, właściciele domku mobilnego mogą mieszkać w nim przez cały rok oraz pomieszkiwać w dowolnym miejscu w kraju i za granicą. Wystarczy dysponować odpowiednim samochodem i można podróżować gdzie tylko chcemy. To doskonała opcja dla podróżników, czy też osób, które mają dosyć życia w dużym mieście i wolą sprzedać własne mieszkanie zamieniając je na mały mobilny domek w pełni wyposażony w meble i wszystkie niezbędne sprzęty.