Materace do łóżeczek dziecięcych

Wyprawka dla niemowlaka to nie tylko środki do pielęgnacji oraz ubranka. W takiej wyprawce znajdują się również użytko dziecięce z materacyk jem, pościel, ręczniki kompielowe oraz wiele innych produktów. Dla naszego małego dziecka musimy wybierać wszystko to co jest najlepszej jakości. Jeszcze przed porodem czytałam dużo opinii na temat tego co dla naszego dziecka będzie dobre.

Materace dla małych dzieci

Materac dziecięcyNajpopularniejsze materace do łóżeczek dziecięcych mają wymiar 90×120 cm. Takie pasują do standardowych łóżeczek dziecięcych. Każdy materac dziecięcy musi być wykonany z najwyższej jakości materiałów. Rodzice dla noworodków do łóżeczek wybierają najczęściej materac gryczano- kokosowy. Taki materac powleczony jest bawełnianą poszewką na zamek. Dzięki czemu można ją często ściągać oraz prać w wysokiej temperaturze około 60°. Dodatkowo na materace zalecane są nakładki, które chronią przed ewentualnym przeoczeniem. Jeśli dziecko już jest większa i ma większe łóżeczko to z reguły kupujemy materac o wymiarze 90×200 cm. Te mogą być już piankowe lub sprężynowe. Koszt takiego materaca oczywiście w jak najlepszej jakości to około 200 do 300 zł. Na takie materace również zalecane jest kupienie ochronnych nakładek. Oczywiście te Materace również powinny mieć bawełnianą poszewkę, którą można ściągać. Najpopularniejsze materace są o szerokości około 10 cm. Najważniejsze by były wykonane z materiałów i surowców, które gwarantują prawidłową cyrkulację powietrza.

Komfort naszych dzieci podczas snu jest tak samo ważne jak i komfort podczas całego dnia. Dlatego zarówno pościel wykonana ze 100% bawełny jak i sam materac powinien być najwyższej jakości. Szczególnie w upalne miesiące chroniąc skórę dziecka przed przegrzaniem i potówkami należy często prać pościel oraz czyścić łóżeczko dziecięce.