Maszyna która wytnie każdy kształt

Do niedawna prowadziłem firmę zajmującą się głównie produkcją sztućców. Niestety, przez pandemię i wprowadzone obostrzenia, straciłem wielu klientów. Jak wiadomo, najczęściej sztućce kupują firmy kateringowe, które teraz oferują głównie usługi dowozu dań do domów.

Fachowe wycinanie gąbki

automatyczna wycinarka do gąbkiPrzy dostawie do domu firmy dołączają do zestawów plastikową zastawę, lub klienci korzystają z własnej, w domu. Sztućce, to także popularny prezent weselny. Od kiedy wstrzymano organizację wesel, moje zyski zaczęły wyraźnie maleć. Dlatego zdecydowałem się na dokupienie wycinarki CNC do tworzyw sztucznych. Od dawna już działa w moim zakładzie automatyczna wycinarka do gąbki. Używałem jej do wycinania pianki do walizek na sztućce, bo wykonywanie tego samemu wychodziło dużo taniej, niż zlecanie zewnętrznym firmom. Teraz, kiedy stanąłem na krawędzi bankructwa, postanowiłem rozszerzyć swoją działalność o wycinanie gąbki według projektu klienta. Była to dla mnie jedyna nadzieja, na uratowanie biznesu. Za ostatnie oszczędności dokupiłem drugą maszynę i wykupiłem reklamę internetową. Wybrałem bardziej nowoczesny model, wycinarki z funkcją frezowania. Oznacza to, że maszyna służy przede wszystkim do cięcia bloków pianki, wełny mineralnej oraz gąbki, za pomocą długich metalowych strun. Jednak według potrzeby, mogę dodać głowicę frezerską, która wyżłobi pożądany kształt w bloku materiału. Wystarczyło, że klient prześle mi projekt graficzny w trój wymiarze, a ja programowałem urządzenie do wycięcia gąbki tylko kilkoma przyciskami.

Zawsze sam zajmowałem się wycinarką, ponieważ do tej pory używałem jej jedynie na potrzeby mojego zakładu. Okazało się, że popyt na usługi tego typu jest tak duży, że musiałem przeszkolić jednego z pracowników do obsługi maszyn, bo sam nie dawałem rady.