Magiczne i piękne fotografie dziecięce

Pracując latami, jako doświadczony fotograf miałam styczność z szeroką tematyką zdjęć, zarówno z powodów hobbistycznych, jak i ze względu na indywidualne zamówienia klientów. To sprawia, że moja wiedza co rusz się poszerza, a ja mogę doskonale sprecyzować w jakiej fotografii czuję się najpewniej.

Wspaniałe i wyjątkowe fotografie dziecięce

wyjątkowa fotografia dziecięca w ŁodziMieszkając w tak pięknym mieście, jakim jest Łódź z początku mojej przygody z fotografią fascynowały mnie przede wszystkim zdjęcia architektury. W późniejszym okresie czasu to natura skradła moje serce, lecz dziś po latach doświadczeń doskonale wiem, iż najlepiej czuje się fotografując ludzi, a dokładniej dzieci. Dlaczego tak jest? To bardzo proste. Jak wszyscy doskonale wiemy, dzieciaki są szczere zarówno pod względem tego, co mówią, jak i pod względem emocji rysujących się na ich twarzach. To sprawia, że fotografowanie młodych pokoleń jest czymś niesamowitym, bowiem zdjęcia wychodzą bardzo naturalnie, nierzadko wzruszająco, a co najważniejsze przemawiają do obserwatora. Dlatego też postanowiłam, że moją cechą rozpoznawczą, jako fotografa będzie wyjątkowa fotografia dziecięca w Łodzi. Nie używam do obróbki zdjęć żadnego programu, bowiem blask dziecięcych twarzy, oraz ich szczery uśmiech i radość spowodowana zabawą, jaką sprawia im pozowanie do zdjęć, nie potrzebują żadnego cyfrowego ulepszenia. Staram się, aby główną rolę w moich zdjęciach odgrywały emocje dziecka, oraz światło, dlatego też najczęściej polecam swoim klientom, aby na sesje zdjęciową udać się w plener. Zdjęcia na świeżym powietrzu potrafią być nie tylko magiczne, kiedy np. wykonamy je przy zachodzącym słońcu, kiedy światło jest miękkie i wprowadza przytulną atmosferę, ale również nie ograniczają wyobraźni, jak w przypadku wykonywania ich w pomieszczeniu. Często również polecam swoim klientom, aby ubrali swoją pociechę w jej ulubione ubrania tak, by dziecko czuło się jak najlepiej i jak najswobodniej na planie i dzięki temu mogło uwolnić najwspanialszą z emocji, jaką jest dziecięca radość.

Zawód fotografa wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością, ale również i wspaniałymi chwilami pełnymi wzruszeń oraz najróżniejszymi przygodami. Praca z dziećmi przynosi mi najwięcej radości, bowiem przypomina ona bardziej zabawę, aniżeli poważne zlecenie. Poza tym radość dziecka jest zaraźliwa, dzięki czemu po takiej pracy czuje się szczęśliwa przez długi czas!