Literatura dotycząca organizacji masońskiej

 

Literatura z pogranicza historii i fantastyki dotyczy między innymi dziejów masonerii. Organizacja wolnomularska znana jest z wielu tajemniczych obrzędów, tajnej organizacji i planów odnośnie przejęcia władzy nad światem. Wszelkich ciekawostek o masonach można dowiedzieć się z książek traktujących o tym niezwykle fascynującym ruchu.

Wiarygodne książki o historii masonerii

książki o masonachW Internecie znaleźć można wiele publikacji o masonach. Mówią one zarówno o historii tej organizacji, jak i współczesnych postaciach ze świata polityki i kultury. Wiarygodne książki o masonach to często zapadające w pamięć opowieści. Poruszają kwestie niezwykle istotne dla historyków. Literatura faktu bazuje na sprawdzonych informacjach. Dlatego w publikacjach o masońskim ruchu znajdują się takie zagadnienia, jak początek tego ruchu w czasach średniowiecza. Już na początku istnienia tej organizacji funkcjonował specyficzny system wtajemniczenia opierających się na różnych stopniach od czeladnika po mistrza. Ten właśnie system funkcjonuje do dziś. Znakiem rozpoznawczym wolnomularzy, czyli inaczej mówiąc masonów, jest koło zębate, cyrkiel i węgielnica oraz oko opatrzności i piramida. Także symbole pracowitości, jak ul i pracowite pszczoły, spotykane są w kontekście masonerii. W książkach o masonach są także wzmianki o królach, którzy należeli do tej tajemniczej i fascynującej elitarnej organizacji.

Masoni, to inaczej mówiąc wolnomularze. Dawniej tylko mężczyźni tworzyli loże. Obecnie również kobiety mają swoje masońskie organizacje. Wszystkich łączy aura tajemniczości i wierność regułom, jakie panują w masońskim świecie. Jedną z nich jest pracowitość i współdziałanie oraz pomoc braciom masonom. Tego typu ciekawostek można dowiedzieć się z książek dotyczących masonów.