Lampy halogenowe montowane na zewnątrz

Lampy halogenowe są doskonałym źródłem mocnego światła. Dodatkowym atutem takich lamp jest ich wyjątkowa energooszczędność. Takie lampy mogą pobierać nawet dziesięć razy mniej prądu, niż oświetlenie tradycyjne. Aby zakupić odpowiedni halogen, należy zapoznać się z własnymi preferencjami, ponieważ lampy mogą mieć kilka funkcji dodatkowych.

Halogeny z dodatkowymi czujnikami

halogen led z czujnikiem ruchuZapewne każdy z nas przychodząc do domu późno wieczór (wtedy, gdy wokół jest już ciemno) długo szukał kluczy w torbie. Jeśli nawet je znalazł, celowanie takim kluczem do zamka po ciemku jest największą sztuką. Jeszcze wtedy gdy jest zimno i pragniemy dostać się do naszego domu w miarę szybko, mrok na drzwiach skutecznie nam to uniemożliwia. A gdyby tak założyć halogen led z czujnikiem ruchu. Kiedy wejdziemy w zasięg lampy, ona automatycznie się zaświeci. Możemy ustawić czas świecenia się halogenu. Także możemy ustawić wysokość wyłapywania postaci (chodzi o to, aby halogen nie włączał się jeśli np. obok niego przebiegnie pies, czy kot). Można też ustawić taki halogen aby włączał się wraz ze zmierzchem, ponieważ często się zdarza, że tego typu urządzenia mają wbudowany czujnik zmierzchu. Jest to bardzo wygodne. Lampa świeci się do określonej godziny, lub uruchamia ją czujnik ruchu na określony czas. Może to być np. kilka minut, albo znacznie dłużej. Wszystko zależy od tego, jak ustawimy nasz halogen – czyli co tak naprawdę potrzebujemy. Halogen może się świecić całą noc, lub tylko określony czas.

Halogen przed domem, czy przed garażem to bardzo dobry pomysł na to, aby nie tylko czuć się bezpiecznie kiedy wracamy do domu, ale także po prostu nie wywrócić się, czy nie uderzyć gdy jest zbyt ciemno, aby rozpoznać szczegóły otoczenia. Warto zakupić taki halogen dla własnego bezpieczeństwa.