Co łączy suknie i prześcieradła – rodzaje materiałów

Otacza nasz świat, w którym odnaleźć można wiele rodzajów materiałów. Na co dzień jednak mało kto zwraca na to uwagę. Na przykład, czy ktoś poświęciłby chociaż chwilę czasu, by zastanowić się co łączy suknię ślubną i… prześcieradło? Niektórzy są skłonni w pierwszej kolejności pomyśleć o nocy poślubnej, lecz tak naprawdę kluczem do tej zagadki jest właśnie materiał, z którego oba te przedmioty mogą zostać wykonane.

wedding-dress-301817_1280Suknie ślubne

Suknie ślubne najczęściej wykonane są z takich materiałów jak atłas o różnej grubości, organdyny kreszowane, plisowane, tafty, szyfony, żakardy, koronki, różnego rodzaju hafty, gipiury, również satyna. Wszystko to wybrano z pewnością ze względu na łatwość w obróbce oraz oczywiste zalety w zakresie ozdabiania. Materiały te są idealne i dla panny młodej, by w ten jeden wieczór wyglądała naprawdę pięknie, jak i dla wszystkich pań, które wybierają suknie na wesele.

Jeśli panna młoda stawia na klasę, może wybrać suknię wykonaną z tkanin mikado, szantung, lub znany wszystkim jedwab. Oczywiście ceny tych materiałów są odpowiednio wyższe, dlatego są rzadziej spotykane.

Wszystkie wyżej wymienione materiały mają zalety. Dobrze się układają, w zależności od gustu możliwe jest dobranie tkaniny lekko połyskującej, jak i matowej. Dodatkową zaletą zarówno użytkową jak i pomagającą utrzymać estetykę wyglądu jest fakt, iż nie są to materiały niezbyt łatwo gniotące się. Dzisiejsze panny młode chętniej wybierają lekkie tkaniny, a rezygnują z ciężkich koronek. Jednak i ta tendencja powoli zaczyna się odwracać i kobiety chętnie wracają do stylu retro.

 

bridal-suite-207216_1280Prześcieradła

Gdy myślimy o prześcieradle nie jesteśmy zwykle w stanie wymienić tak wielkiej ilości materiałów. Niewielu ludzi zastanawia się nad tym z czego powinno być wykonane. Prześcieradła frotte to dla większości osób wszystko czego im potrzeba do szczęścia. Jest to rzecz nie tylko miękka i miła w dotyku, ale również łatwa do utrzymania w czystości, jak także nie gniotąca się i dobrze odprowadzająca wilgoć. To dobry materiał dla tych, którzy stawiają na praktyczność i wygodę. Są jednak i tacy, którzy nawet w łóżku chcą utrzymać elegancję, styl i szyk i nie ma w tym nic zaskakującego.

W tym momencie właśnie warto spojrzeć uważniej w stronę tkanin na suknie ślubne. To właśnie niektóre z nich idealnie nadają się na eleganckie prześcieradło, które zachwyci wszystkich miłośników szyku. Najbardziej popularne są prześcieradła atłasowe i satynowe. Spotyka się również taftę, mikado, szantung, żakard, a nawet jedwab. Wszystko to ma zapewnić przede wszystkim pozytywne wrażenia wizualne, jak i dotykowe. Tkaniny te bowiem są w większości miłe w dotyku, a ich przyjemny chłód pozwala na przetrwanie w komforcie nawet najbardziej upalnych nocy.

Jedwab jest materiałem w stu procentach naturalnym, a przy tym wytrzymałym. Wytrzymałością cechują się również inne z wymienionych materiałów. Większość z nich jest również lekka. Zaletą są również oczywiście możliwości odpowiedniego wymodelowania prześcieradła, tak by leżało ono idealnie płasko. Nie ma nic bardziej męczącego niż marszczący i rolujący się materiał.

 


 

Źródła:

  • bed-145125_1280Werona Shop – sklep oferujący ekskluzywne suknie na wesele, wieczorowe oraz studniówkę
  • Dziennik.pl – moda
  • Akpol tex – producent dzianin oferujący prześcieradła frotte oraz Jersey

 


 

Również takie materiały jak:

  • gipiury,
  • hafty,
  • koronki

są popularne w produkcji pościeli oraz prześcieradeł jako ozdoba. Nudne, proste bawełniane prześcieradło kojarzy się raczej z łóżkiem babci. Dodatki wykonane z tych materiałów sprawią, że prześcieradło będzie jeszcze piękniejsze, pełne wyrazu oraz oryginalne. Będzie stanowiło idealne wykończenie wnętrz, jak również podniesie się komfort użytkownika, który nawet w łóżku nie będzie musiał rezygnować z dobrego stylu.

 

Dodaj komentarz