Kupno pieca akumulacyjnego dynamicznego – czy warto?

 

Zimą nasze rachunki stawały się bardzo wysokie. To, że ogrzewanie domu znacznie uszczupla nasz domowy budżet strasznie nas irytowało. Razem z mężem musieliśmy znaleźć sposób by obniżyć wysokość rachunków. Wpadliśmy w Internecie na artykuł o piecach akumulacyjnych dynamicznych i pomyśleliśmy, że warto spróbować.

Piec akumulacyjny miał zmniejszyć wysokość rachunków

piece akumulacyjne dynamiczneKupno pieca akumulacyjnego było dość kosztowną inwestycją, jednak zdecydowaliśmy się na nią ze względu na to, że była inwestycja, która w przyszłości miała się zwrócić. Teraz, kiedy zakupiony przez nas sprzęt jest z już nami od dwóch lat to mamy tę pewność, że rzeczywiście była to bardzo dobra inwestycja. Piece akumulacyjne dynamiczne są zaprojektowane tak by oszczędzać energię – ładują się one w czasie tańszej taryfy elektrycznej, a następnie uwalniają ją całą zebraną energię w czasie całego dnia. Posiadają one regulację poziomu naładowania, co jest bardzo wygodne. To, co uważamy za wielką zaletę tego sprzętu to to, że ten piec pracuje bardzo cicho i ma wbudowany promieniowy wentylator, który sprawia, że ciepłe powietrze wydostaje się do pomieszczenia tylko wtedy kiedy jest taka konieczność. Nie ma wiec możliwości żeby pobrał on za dużo niepotrzebnej energii, co sprawia, że jest to tak bardzo energooszczędne dla nas rozwiązanie. My stosujemy go jako dodatkowe ogrzewanie pomieszczeń ale dużo ludzi stosuje go jako całkowite zastępstwo tradycyjnych grzejników.

To, że zaczęliśmy dogrzewać dom piecem akumulacyjnym zdecydowanie wpłynęło na wielkość naszych rachunków. Zimą nie są już one tak wysokie, co bardzo nas cieszy, ponieważ nie musimy martwić się o zbytnie obciążanie naszego domowego budżetu. Sprzęt ten był świetną inwestycją, która znacznie poprawiła jakość życia w naszym domu.