Które substancje do mycia auta wybrać?

 

Samochód łączy się z zanieczyszczeniami w powietrzu podczas szybkiej jazdy, tworząc uparty i trudny do oczyszczenia brud. To zanieczyszczenie wpływa na jasność farby i nie jest łatwo rozkładane i usuwane przez zwykłe detergenty. Tylko myjnia samochodowa specyficzna dla samochodu ma takie rozkładające substancje, które mogą łatwo zniszczyć ten uparty brud, oczyścić samochód i przywrócić piękny kolor lakieru samochodowego.

Jak najlepiej umyć auto?

najlepsze środki do mycia autaFarba samochodowa nadaje się do mycia słabym roztworem alkalicznym, ale proszek do prania lub inny detergent jest silnym roztworem, który łatwo uszkadza farbę i niszczy ją. Specjalne pianki i szampony do mycia samochodów są słabymi alkalicznymi rozpuszczalnikiem odpowiednimi do mycia samochodów. i to są właśnie najlepsze środki do mycia auta. Mycie samochodów to nie tylko kwestia siły, ale także zwracanie uwagi na metody. Przede wszystkim należy zauważyć, że niezależnie od tego, czy chodzi o mycie samochodu w myjni samochodowej, czy samemu, należy go wyczyścić po całkowitym ochłodzeniu maski samochodu. Zwłaszcza latem nie należy myć samochodu pod silnym światłem słonecznym, co spowoduje przedwczesne starzenie się auta. Drugą dobrą wskazówką jest zwracanie uwagi na różne plamy, aby stosować różne metody czyszczenia i różne środki. Na przykład karoseria samochodu czyszczonego powinna być spryskana rozproszonym strumieniem wody, nie należy używać strumienia wody pod wysokim ciśnieniem do spłukiwania wody. Jeśli na karoserii samochodu znajduje się twardy pył, najpierw należy namoczyć go wodą, a następnie spłukać, a następnie czyścić od góry do dołu miękką i czystą gąbką.

Podczas czyszczenia auta warto zawsze myć gąbkę w czystej wodzie, aby uniknąć zarysowania powierzchni farby. Ślady wody należy po myciu wytrzeć, aby zapobiec powstawaniu zacieków. W przypadku plam olejowych należy nanieść na gąbkę naftę lub benzynę, aby potem delikatnie wytrzeć, a następnie nałożyć pastę polerską na przetarty obszar, aby był czysty.