Krakowski osk przepuszcza samych dobrych kierowców

Bez wątpienia Kraków należy do czołówki miast, w których jest najwięcej zmotoryzowanych obywateli. Dziś już nawet nastolatkowie mają prawo jazdy i jeżdżą samochodami rodziców. Dzisiejsze pokolenie nie pamięta czasów kiedy posiadanie samochodu było luksusem, na który mogli sobie pozwolić nieliczni obywatele.

Gdzie w Krakowie jest OSK?

osk - KrakówW Krakowie tylko w jednym miejscu można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Jest ono mało widoczne z daleka, ale poznasz je po wzmożonym ruchy w tym regionie samochodów z charakterystyczną literką L na dachu. Ośrodek szkolenia kierowców mieści się przy ul. Koszykarskiej pod nazwą osk – Kraków. To tam, minimum raz musi się pojawić przyszły kierowca w celu odbycia egzaminu. Na miejscu są specjalne sale komputerowe przystosowane do przeprowadzenia części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy. Obok budynku jest duży plac manewrowy, z którego kursanci wyruszają w podróż z egzaminatorem, pod warunkiem, że zaliczą wcześniejszy egzamin teoretyczny. Chętnych jest tak dużo, że od poniedziałku do piątku jest zawsze pełna sala osób oczekujących na swoja kolej. Krakowski OSK, według kursantów jest uważany, że miejsce, gdzie raczej ciężko zdać za pierwszym razem, bo egzaminatorzy są wymagający i szczegółowi. Ale to dobrze świadczy o poziomie egzaminowania, bo w końcu będzie to miało wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach. Mniej niedouczonych nowicjuszy, piratów drogowych oznacza mniej wypadków a przecież każdemu z nas na tym zależy. Pozostali uczestnicy ruchu nie przepadają za „elkami”, bo są bardziej nieprzewidywalne i powolne na krakowskich ulicach, ale w końcu muszą się gdzieś nauczyć jeździć.

Krakowskie ulice to prawdziwa dżungla dla świeżo upieczonych kierowców i brutalny sprawdzian życia za kierownicą. Korki, nerwy, częste skrzyżowania i ronda to prawdziwe wyzwanie. OSK staje na wysokości zadania i skrupulatnie sprawdza nowo nabyte umiejętności podczas kursu na prawo jazdy.